Pro 32letou onkologickou maminku Danielu: nové dveře

Lobeč / Sbírku organizuje Nadační fond pomoci

{}

Pro 32letou onkologickou maminku Danielu: nové dveře

0 %

Vybráno 193 458 Kč z 90 000 Kč
Zbývá -641 dnů
Sbírka byla ukončena 12. září 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Má 32letá kamarádka Danielka se dostala do opravdu tíživé situace. V březnu tohoto roku jí lékaři sdělili, že má rakovinu plic ve čtvrtém stádiu s metastázemi. Nedávno založili s manželem rodinu a mají malou skoro 2letou holčičku Aničku. Kamarádčin manžel je dřevorubec a také dělá, co může, aby uživil svou rodinu. Pobývá u nich i její 76letá babička, která je tak laskavá a pomáhá jí s chodem domácnosti i péčí o holčičku. Ta se ale dostává do období, kdy už má svoji hlavu, a proto již je péče pro babičku velmi náročná, a tak dojíždí pomáhat i maminka Danielky. Další obrovskou pomocí je pro Danielku její nejlepší kamarádka Hanka Kohoutová s rodinou, která Danielce pomáhá se vším a vždy, když jen může. Tohle jsou nejdůležitější lidé v Danielčině životě.

Danielka je téměř 4,5 měsíce upoutaná na lůžko a vše spíše sleduje z postele. Manžel je OSVČ a do práce chodí i o víkendech, aby rodinu v těchto těžkých chvílích finančně podpořil, co jen to jde, ale jejich příjmy vzhledem k úvěru jsou nižší než výdaje. Podařilo se mi kamarádku dostat do programu Dobrý anděl a dále jí byl schválen invalidní důchod, nicméně ještě nemá vyrozumění v jaké výši se bude pohybovat.

Snažíme se v její situaci dělat maximum... S Danielkou se dobře známe z práce ve Škoda Auto, kde jsme před mateřskou dovolenou byly kolegyně. Je vystudovaná magistra a od dětství miluje koně i přírodu. S manželem vášeň pro přírodu sdílí, a proto žijí ve staré roubené chalupě, na které je od začátku hodně práce.

Tím, že do jejich života vkročila velká životní rána a život se jim obrátil naruby, nemají dostatek prostředků na potřebné a akutní opravy.

Kriticky potřebují alespoň pořádné nové vstupní dveře a případně i nová okna. Mají doma hrozný průvan a s ohledem na to, že zde pobývá malé dítě, babička a nemocná žena, jsou toto nevyhovující podmínky pro život. Tyto úpravy je akutně potřeba provést ještě před zimou.

Léčba rakoviny

Aktuální situace s Danielky léčbou je taková, že je jí podávána tzv.: biologická léčba, jelikož nádor vyoperovat nejde – tato léčba ovšem snížila aktivitu rakoviny v plicích. Ale k tomu je po jiné těžké operaci, kde jí vyndali hrudní obratel a krční jí vyztužili – oboje najednou, proto teď její stav vyžaduje klidový režim s pozvolným návratem do běžného života. Naštěstí operace se vyvedla dobře, a tak zuby nehty věříme a doufáme v co nejlepší obrat.

Další operace napadených beder ji zřejmě ještě čeká.

Celá rodina i my kamarádi jsme se v této situaci semknuli a pomáháme, kde to jde a jak je to jen v našich silách. Podpořte proto prosím Danielku, její malou holčičku a manžela s námi! Budeme moc vděční za každý příspěvek.

Jste úžasní !!!

15. 07. 2022

Z celého srdce děkuji za tuto možnost sdílet příběh Danielky a podpořit tak její rodinu v této těžké životní situaci. Nesmírně si toho vážím a jsem vděčná za každý jeden příspěvek. Pokud to jde, budu ráda, když sbírka bude ponechána a peníze nad rámec sbírky budou využity třeba právě na tak potřebná okna nebo nové schodiště, popřípadě dodělávky v dětském pokojíku nebo rekonstrukci venkovní pergoly, kde by Danielka mohla strávit léto, protože nemůže kvůli léčbě na přímé slunce. Chtěla bych všem vzkázat : "Ještě jednou moc děkuji za celou rodinu Vám všem za to, že i v této nelehké době máte chuť pomáhat a podpořit Dáji rodinu . Jste andělé.".

Simča

Partneři sbírky 1

Nadační fond ŠKODA AUTO.

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

Sbírku již podpořilo 170 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

1 000 Kč — 🙃 před 2 lety

1 000 Kč — Marcela Hrdá před 2 lety

„🍀“
200 Kč — Dáša K. před 2 lety

„Hodně sil!“
1 000 Kč — Lukáš Pinkas před 2 lety

„Držíme palce .....“
3 800 Kč — Lakovna M18 výroba před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Bojuj Danielko, sama to mám za sebou. Hodně štěstí🍀“
200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

250 Kč — Anonymní dárce před 2 lety