Přispějte na návrat maminky s RS domů

Světlá nad Sázavou / Sbírku organizuje Michaela Chladová

{}

Přispějte na návrat maminky s RS domů

0 %

Vybráno 21 755 Kč z 300 000 Kč
Zbývá -421 dnů
Sbírka byla ukončena 24. května 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Pomozte mi prosím vrátit naši maminku – Janu Pechovou zpátky domů. Byla to vždy usměvavá žena a nikdy nezkazila žádnou srandu. Takový těžký pohodář, pro kterého nebyl žádný problém neřešitelný, a hlavně pro nás vždy byla a bude maminka s velkým M.

Její příběh začal před několika lety, kdy jí byla diagnostikována roztroušená skleróza – progresivní forma s poškozením míchy a mozku. Maminka se společně s námi této nemoci postavila čelem a začala bojovat. Hodně jí pomáhalo, že má 2 vnoučátka a rodinu, která se o ní stará. Postupem času zůstala upoutána na invalidní vozík a s dopomocí zvládala každodenní boj s rodinnou v domácím prostředí. Nyní žije v Domově Důchodců Světlá, mám ji vlastně "u sebe", protože zde pracuji zde jako zdravotní sestra.

Mamince jsme pořizovali z vlastních rezerv postupně chodítka, a i invalidní vozík, na který dle posouzení prý neměla nárok.

Až po 2 letech snažení ho konečně dostala oficiálně.

Začátkem tohoto roku přišla velká rána osudu – maminka musela být hospitalizována v nemocnici a následně akutně operována.

Její stav byl kritický a bojovala doslova o život.

Jelikož je to velká bojovnice, tak to nevzdala a přežila, ale měsíční hospitalizace a upoutání na lůžko si vybralo svou daň. Roztroušená skleróza rapidně postoupila. Nyní maminka není schopna každodenních činností jako před tím. Kompletně ochrnula na spodní část těla a zhoršila se motorika horních končetin, došlo k poškození i v oblasti řeči a polykání. Maminka se stala imobilní a plně závislá na pomoci druhých osob ve všech směrech.

Jak sbírka pomůže?

Pro maminku nutně potřebujeme pro návrat domů polohovací postel a elektrický zvedák. To vše nám obrovsky pomůže při péči o ni. Moc by jí posunula i cílená rehabilitace a elektrický vozík. Bohužel, již není v našich silách jí toto vše najednou pořídit, a také nás dost tlačí čas, protože nemoc je progresivnější a progresivnější a psychicky naši maminku velmi vyčerpává, že nemůže být s rodinou doma.

Všem moc děkuji za pomoc. 

Děláme pokroky

15. 03. 2023

Děláme pokroky

Sbírku již podpořilo 30 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ať je zase líp 🥰“
373 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držte se ❤️“
500 Kč — Šárka před rokem

„Držím palce“
500 Kč — Vazy před rokem

„Držte se “
1 500 Kč — Jay D.CH před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držím Vám palce 🍀“
500 Kč — Aneta před rokem

„Míšo, držte se ❤️“
778 Kč — Ilča před rokem

„Míšo držte se ❤️❤️“
778 Kč — Ilča před rokem

„Přeji mamince,ať se zase vrátí🌻“
373 Kč — Anonymní dárce před rokem