Požár vzal domov 72letému panu Márovi. Vrátíme mu ho!

Luže / Sbírku organizuje Rozběháme Luži z. s.

{}
0 %

Požár vzal domov 72letému panu Márovi. Vrátíme mu ho!

Vybráno 516 031 Kč z 500 000 Kč
Zbývá -44 dnů
103 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 13. února 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Pan Mára je 72letý senior až donedávna poklidně žijící v malém městečku Luže. Jednoho říjnového večera si tak brouzdal internetem, když najednou uslyšel podivné rány.

Vyšel na chodbu a uviděl peklo – plameny a dým – dům hořel!!!

Nebyl čas nad něčím přemýšlet, nebyl čas si něco vzít s sebou. Pan Mára se zhluboka nadechl a doprovázen svým psem, který se k němu ve strachu tiskl, vyběhli ven. Hasiči zasahovali rychle a profesionálně, přesto z domu zbyly pouze obvodové zdi. Pan Mára sledoval celý zásah zpovzdálí.

Jak sbírka pomůže?

K domu patří zahrada, na které by bylo možné instalovat malý mobilheim, který by panu Márovi nejen vrátil střechu nad hlavou, ale hlavně by mu umožnil návrat do míst, která pro něj tolik znamenají.

Pomozme panu Márovi, který si jako senior na dům již nenašetří a půjčku nedostane.

Na otázku, co prožíval ve chvíli, kdy dům shořel, není schopen odpovědět. Se slzami v očích ze sebe dostane jen pár slov: „Naprostá hrůza, nic víc k tomu nemohu říct“. Tímto požárem nepřišel pan Mára jen o střechu nad hlavou a dům, který jeho rodina vlastnila 100 let, ale přišel především o domov, o místo, se kterým ho pojí silné citové pouto, o místo, kde chtěl v klidu strávit svoje stáří. Dům byl sice pojištěn, ale pojistné plnění vydá sotva na nejnutnější demoliční práce a konzervaci objektu, což je odhadováno na více než 1 000 000 Kč. Nějaká rekonstrukce v současné době nepřipadá v úvahu.

V tuto chvíli bydlí pan Mára v městském bytě, jenž mu byl dočasně přidělen. Jeho touhou je vrátit se do míst, kde prožil celý život a kde má svoje kořeny. Proto vznikla tato sbírka.

A na závěr ještě pár slov pana Máry: „Jsem mlynářský syn. Mlynáři byli vždy svobodní a pozitivní. Předem velmi děkuji všem za zájem a podporu. Velice si toho vážím.“

Sbírku již podpořilo 704 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Dobrý Člověk není nikdy sám.“
2 023 Kč — xxx před 3 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Moc Vám držím palce, aby zase bylo “doma” pro Vás oba. Přeji pevné zdraví “
500 Kč — Barbora před 3 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Přejeme mnoho sil🍀🐶“
2 000 Kč — Terka a Jirka před 3 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci