Postavme Lukyho na nohy s přístrojem na léčbu spasticity!

Ostrava / Sbírku organizuje Jana Moráňová

{}
0 %

Postavme Lukyho na nohy s přístrojem na léčbu spasticity!

Vybráno 0 Kč z 200 000 Kč
Zbývá 65 dnů
0 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 12. dubna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Můj syn Lukášek je od narození odkázaný na invalidní vozík, protože prodělal DMO – spastickou formu, která ho upoutala na invalidní vozík. Až nyní je šance, že by se po 22 letech mohl podívat na svět také z výšky, díky přístroji, který léčí spasticitu – ztuhlé a ochablé svaly. Přístroj by mu pomohl tak, že mu uvolní i posílí tyto postižené a ochablé svaly.

Syn se tak bude moci lépe postavit na nohy a nebude trpět bolestí.

Jak sbírka pomůže?

Tato léčba je však pro mě jako pro samoživitelku velmi drahá stojí okolo 200 000 Kč. Prosím, pomozte mému synovi se po 22 letech konečně postavit z vozíčku na nohy a prožívat veškerou radost života naplno.

Jsme 3členná rodina, můj syn Lukášek má ještě sestru. Jsou dvojčata. O tom, že Luky prodělal dětskou mozkovou obrnu jsem se dozvěděla až 2 měsíce po jeho narození. Otec Lukáška nás opustil, když bylo Lukáškovi 1 rok, nechtěl mít nic společného s postiženým synem. Lukáš je nyní dospělý a já jsem jeho opatrovnice. Sama se starám o Lukáška a jeho sestra studuje. Každý z nich se snaží, jak může, a jsem za to na ně moc pyšná.

Od malička jsem s Lukym navštěvovala různá vyšetření, rehabilitace i dětský stacionář. Doma jsme neustále cvičili a lékaři říkali, že nebude chodit. Cvičení je velmi bolestivé, má silný spasmus – ztuhnutí svalů, který mu brání v pohybu, tolik se snaží, raduje se z maličkostí a smutně prožívá, když vidí ostatní chodit a on nemůže.

Luky by se chtěl postavit na nohy a projít se i tam, kam se s vozíkem nedostane. Za tímto cílem synovi věnuji 24 hodin denně. Doma máme některé rehabilitační pomůcky, cvičíme a protahujeme.

Dokáže udělat pár kroků s pomocí a našim snem je, aby chodil sám bez pomoci. Ve volném čase si rád hraje naučné aplikace na tabletu, rád sleduje filmy, nebo pohádky, chodí ven, jezdí vlakem, nebo k vodě a moc si přeje být schopný se pohybovat sám a bez vozíčku. Myslím, že zvládám dobře péči o syna a domácnost a snažím se mu co nejvíc zmírnit dopady postižení u potřebného přístroje, ale narážím na finanční mantinel, a tak vás z celého srdce prosím o pomoc.

Za Lukáškova dětství nebyly žádné možnosti, které by mu pomohly k tomu, aby chodil. Běžně dostupné metody nepomáhaly.

Nyní jsem s Lukáškem byla v protetice na vyzkoušení přístroje na léčbu spasticity a je to hotový zázrak. Během prvního vyzkoušení mu to uvolnilo spastické svaly po celém těle a mnohem volněji a bez křečí se postavil na nohy.

Přístroj je ale určen na terapie pro domácí léčbu, není hrazen pojišťovnou a je velmi drahý. Našetřené peníze jsem již použila na synovy rehabilitace a pomůcky a další již nemám. Proto vás moc prosím o pomoc na tuto zdravotní pomůcku, která pomůže mému synovi, aby dělal věci bez omezení, které má tak rád a všem dárcům hrozně moc děkujeme.

Pomozme Lukášovi

02. 02. 2023

Lukáš se narodil s těžkým ochrnutím, které mu znemožňovalo jakýkoliv pohyb., ale díky dnešní moderní medicíně i jako dospělý může chodit i když nikdy nechodil. Léčba je ale velmi drahá a sama na to nikdy nenašetřím. Bez vaší pomoci to nepůjde. Aby se Lukáš dostal z vozíku potřebuje speciální neurostimulační oblek, který mu v tom pomůže a postaví ho na nohy. Pomozme mu v tom a všem mnohokrát děkujeme!!!

Exopulse Mollii Suit

18. 01. 2023

Snižuje spasticitu, aktivuje svalstvo.

Obleček syn vyzkoušel a moc mu pomohl, ale je třeba jej pravidelně používat, prosím pomozte mému synovi se postavit na nohy z vozíku. Moc všem děkujeme!!!

První celotělový neuromodulační oblek uvolňující spastické a napjaté svaly, aktivující svaly ochablé a působící proti související chronické bolesti.

Exopulse Suit mění od základů oblast terapie neurologických onemocnění a souvisejících symptomů. Je prvním neuromodulačním oblekem na světě, který využívá fyziologický reflexní mechanismus nazývaný reciproční inhibice: vysláním slabého elektrického signálu do antagonistického svalu (sval protilehlý s opačnou funkcí) se spastický sval uvolní. Kombinovaný účinek uvolnění napjatého svalstva a aktivace svalstva ochablého umožňuje uživatelům aktivnější a méně bolestnější každodenní život.

Je to osobní pomocný zdravotnický prostředek, který slouží k slaboproudé transkutánní elektrostimulaci a snižuje typické příznaky spojené s neurologickými onemocněními, jako jsou dětská mozková obrna, roztroušená skleróza, cévní mozková příhoda nebo poranění míchy.

Účinky Exopulse Suit mohou využívat malé děti i dospělí, a to jak při domácí terapii, tak i v rehabilitačním zařízení.

Výrobek je zdravotnickým prostředkem, určeným výhradně k slaboproudé transkutánní neurostimulaci celého těla.