Poslední semestr na vysoké škole pro Elise

Praha / Sbírku organizuje Martina Zieliňská

{}

Poslední semestr na vysoké škole pro Elise

0 %

Vybráno 36 913 Kč z 35 000 Kč
Zbývá -1150 dnů
Sbírka byla ukončena 30. března 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Obrátila jsem se na vás s pomocí pro mou dceru Elise. Jsem samoživitelka, mám 3 děti a snažím se dát jim dobré vzdělání. Bohužel jsem neměla štěstí na partnera a zůstala jsem s dětmi nakonec sama. Elise studuje poslední ročník soukromé vysoké školy, hrozí, že nedostuduje. K ukončení studia ji zbývá poslední semestr, ale bohužel jsem se ocitla v situaci, kdy nemám možnost jí školu zaplatit. 

Dcera odmaturovala s vyznamenáním a rozhodla se studovat Vysokou školu kreativní komunikace. Na státní školu se bohužel nedostala, nastoupila na soukromou školu v Praze, kde studuje obor Kreativní marketing. 

Dcera je samostatná, snaží se při studiu i pracovat, ale výdělek jí pokryje pouze základní potřeby. Bydlí v podnájmu v Praze 4, kde má jednu místnost v bytě 3+1. Má to blíže do školy, než kdyby dojížděla z Ústí. 

Situace s covid19 zkomplikovala naše příjmy. Já jsem přišla o práci v Německu a skončila jsem Úřadu práce, kde dostávám existenční minimum.  

Dceři se snažím pomáhat, jak jen to jde, ale bohužel nyní sama nemám. Zůstala jsem bez peněz na jídlo, nemám zaplacený nájem a najít si zaměstnání není jednoduché, jelikož jsem se synem doma kvůli distanční výuce a s druhým chodím na lékařské kontroly a potřebuje mou pomoc. 

Otec celkem dluží na výživném přes 200 tisíc Kč. Je na něho podaná obžaloba, ale nic se neděje. 

Syn nyní navštěvuje Střední školu, obor instalatér a v dubnu mu bude 16 let. Bohužel si nemůže najít brigádu, jelikož má od začátku listopadu problémy s nervem na noze. V listopadu 2020 byl hospitalizován, podstoupil plno vyšetření, ale příčina se nezjistila. Stále musí každý den docházet na rehabilitace a elektrostimulace. Nemůže dlouho nohu namáhat, nosí ortézu.  

Nejmladší syn oslaví v dubnu 8 narozeniny. 

Moc vám všem děkuji za jakoukoliv pomoc, aby dcera mohla dostudovat.

 

Poděkování

29. 03. 2021

Chtěla bych jménem svým a hlavně mé dcery poděkovat všem, kteří nám pomohli vybrat peníze na dokončení posledního semestru na vysoké škole. Peníze budou převedeny přímo na účet školy a dcera může v klidu dokončit studium. Ještě jednou všem moc děkujeme.

Sbírku již podpořilo 54 dárců

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce. “
100 Kč — Teta Jiřina před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

130 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

240 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přeji úspěšné dokončení studia!“
1 000 Kč — Mirka před 3 lety