Pomozme Románkovi, aby mohl chodit

Praha / Sbírku organizuje Zuzana Baďurová

{}

Pomozme Románkovi, aby mohl chodit

0 %

Vybráno 250 504 Kč z 250 000 Kč
Zbývá -1158 dnů
Sbírka byla ukončena 22. března 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Románek přišel na svět před šesti lety v kadaňské porodnici. Přestože se jednalo o bezproblémové těhotenství, pocit štěstí brzy vystřídaly slzy. Po porodu lékaři zjistili, že u Románka došlo k poranění motorických drah centrálního nervového systému. Další rána přišla ve chvíli, kdy mu byla diagnostikována dětská mozková obrna.

Románkův příběh

Románek se narodil v Okounově u Klášterce nad Ohří. „Celé těhotenství probíhalo v pořádku, první a současně osudné komplikace nastaly až při porodu,“ vzpomíná maminka. Po porodu bylo rodičům sděleno, že má Románek hypertonus, nízké PH a že mu také chybí sací reflex. O něco později byla chlapečkovi diagnostikovaná DMO dystonicko-dyskinetická forma, kvadruparéza. 

Pro celou rodinu se tak během chvíle obrátil život o 360 stupňů. Kromě zásadní změny týkající se zaměstnání, ve kterém mohl zůstat dál už jen táta, čekala na všechny výzva v podobě intenzivního cvičení. Vojtova metoda doplněná o různá protahovací cvičení byla na každodenním programu až do Románkových tří let.

Po ní následovalo cvičení na Neurorehabilitační klinice Axon. „Začali jsme cvičit v pražském Axonu. Aktuálně se zde snažíme o stabilizaci v sedu, lezení a koordinaci pohybu celého těla. Docházíme také na logopedii, kde se učíme mluvit. Zatím už zvládáme pár slabik,“ popisuje hrdě maminka.

Bohužel pojišťovna přispívá minimálně, takže si musí rodina cvičení hradit sama. Pro léčbu v roce 2021 shání částku 250 000 Kč, kterou si bohužel v jedné domácnosti nejsou schopni našetřit.  

Sbírka pokryje terapie, díky kterým už nyní dělá Romča velké pokroky a brzy snad zvládne i své vlastní krůčky. 

„Tímto bychom chtěli poděkovat všem dárcům. Bez Vás by přání chodit zůstalo snem,“  děkuje rodina.

Poděkování

17. 01. 2021

Dobrý den,

chtěli bychom Všem lidičkám, kteří přispěli Romčovi ve sbírce hrozně moc poděkovat, jsme ohromně nadšeni, že za tak krátkou dobu jsme vybrali tak ohromnou částku i v takto těžké době, kdy každý má svých problémů dost a ještě jsou lidičky ochotni finančně pomoci druhým.

Moc děkujeme Romča, mamka a taťka

Partneři sbírky 1

Axon

Partnerem sbírky je Neurorehabilitační klinika Axon.

Sbírku již podpořilo 105 dárců

„Držíme palce!“
1 221 Kč — A+V před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Hodně Štěstí:)“
1 000 Kč — A+K+E před 3 lety

778 Kč — Jana Collins před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

373 Kč — Dana Genserová před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držím palce“
1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety