Pomozme ovdovělému tatínkovi Igorovi vstát z vozíčku

Beroun / Sbírku organizuje Nadace Tipsport

{}

Pomozme ovdovělému tatínkovi Igorovi vstát z vozíčku

0 %

Vybráno 116 070 Kč z 100 000 Kč
Zbývá -540 dnů
Sbírka byla ukončena 30. listopadu 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Pojďme společně s finančním partenerem a organizátorem sbírky, Nadací Tipsport, která každý dar do cílové částky zdvojnásobí, pomoci tomuto neuvěřitelně silnému tatínkovi a dopřát mu potřebné rehabilitace, které mu pomohou postavit se na nohy!

Život tatínka Igora, dcerky Elišky a syna Filipa se poprvé obrátil naruby, když jejich mamince Gabriele v roce 2018 diagnostikovali zhoubný melanom. Přes své onemocnění dál pokračovala ve svém milovaném povolání učitelky v ZŠ Dobřichovice. V létě 2020 překonala Gabča společně s rodinou závažnou neurologickou komplikaci, která ji však velmi oslabila a přispěla k návratu rakoviny. Igor musel omezit svou práci a prakticky utlumit vlastní firmu, aby se o všechny mohl postarat.

Bohužel, psychické i fyzické vyčerpání si vybralo svou daň i u Igora, kterému v březnu 2021 COVID způsobil autoimunitní zánět na míše, v jehož důsledku ochrnul od břicha dolů.

Intenzivní rehabilitace doma si Igor už musí ve většině případů hradit sám. Přispějte na další rehabilitace, které Igor tolik potřebuje a Tipsport váš dar zdvojnásobí.

„Na začátku hospitalizace jsem si na screensaver počítače dal fotky válečných hřbitovů z první a druhé světové války, aby mi připomínaly, že jsem na tom ještě furt o moc líp než ti kluci pod těmi kříži.“

Igor, který byl v té době sám na spinální jednotce v Motole po večerech vlastními silami pro manželku nalezl a zařídil experimentální léčbu TIL v zahraničí. Po sadě prvotních vyšetření v Harvard Hana Faber Cancer Institute byla Gabča přijata do klinické studie, kterou však již nestačila absolvovat. Bohužel, Gabča zemřela 3. 10. 2021.

Samoživitel na vozíčku

Igor k tomuto datu musel předčasně ukončit vlastní rehabilitaci v RÚ Kladruby, aby se začal sám na vozíku starat o své děti.

Tento neskutečně oddaný tatínek má zatím naději alespoň na částečný návrat hybnosti. Poprvé pohnul o pár centimetrů levou nohou v bazénu v Kladrubech v srpnu 2021. Po roce intenzivního cvičení, jak s fyzioterapeuty doma, tak i za přispění pracovníků RN Beroun dojde až 150 m na vysokém chodítku.

„Nedokážete si představit, co je to za báječný pocit dokázat si po roce a půl nandat na toaletě kalhoty ve stoje. I když přitom občas s podlomenými koleny spadnete na mísu jak pytel brambor, furt to stojí za to.“

Přestože jak Gabča i Igor ctili heslo, že „člověk nejlépe pomůže potřebným tím, že sám žije tak, aby mezi ně nepatřil“, tak bohužel narazili na své limity.

„Priority jsou jasné: děti, vlastní rehabilitace, práce, domácnost. Bohužel na vozíku všechno nepředstavitelně dlouho trvá. Například když si při nástupu do auta vzpomenete na klíče nebo mobil, jste normálně do minuty zpátky. U mě je to minimálně půl hodina. Takže na práci a domácnost mnoho času nezbývá.“

Moc Vám děkujeme za podporu.

Organizátorem a finančím partnerem sbírky je nadace Tipsport, která každý Váš příspěvek zdvojnásobí až do dovršení cílové částky.

Partneři sbírky 1

Nadace Tipsport

Organizátorem a finančním partnerem sbírky je Nadace Tipsport, která každý váš příspěvek, až do výše cílové částky, zdvojnásobí

Sbírku již podpořilo 30 dárců

150 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Držte se, bude lépe. Hodně štěstí.“
2 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

10 000 Kč — Radim Kovács před 2 lety

„drž se!“
10 000 Kč — Libor před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

12 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

10 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety