Pomozme holčičce slyšet svět kolem sebe!

Olomouc / Sbírku organizuje NA DLANI, o.p.s.

{}

Pomozme holčičce slyšet svět kolem sebe!

0 %

Vybráno 25 416 Kč z 20 000 Kč
Zbývá -722 dnů
Sbírka byla ukončena 18. prosince 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Roční holčička, kterou nechala matka v porodnici, dostala do života ještě hendikep – už při prvotních vyšetřeních lékaři zjistili, že maličká trpí oboustrannou ztrátou sluchu. Naštěstí se ale dostala k opravdu skvělým přechodným pěstounům, kteří si ji převzali z porodnice hned po jejím narození a absolvovali s ní různá odborná vyšetření přes genetiku, ORL, foniatra a zajistili jí výrobu sluchadel.

S maličkou dojíždí tito pěstouni na nespočet vyšetření a platí za ni veškeré zdravotní výdaje, které jsou nad rámec odměny pěstouna, kterou získávají každý měsíc za to, že pečují o děti, které nejsou jejich biologické. Pojišťovna proplatila část sluchadel holčičce, avšak doplatek opakovaných oprav, doplňky a další finanční výdaje spojené s dopravou, hradí pěstouni ze svých vlastních finančních prostředků.

Pojďme společně vybrat potřebné peníze pro pěstouny, aby mohli holčičce zajistit lepší start do života. Výtěžek půjde na náklady na cestu k lékařům, diagnostický pobyt, rozvojové pomůcky a náhradní díly do sluchadel, které se u rostoucího miminka často mění.

Pěstouni se snaží holčičku rozvíjet, začali se učit znakovou řeč a dát jí tak základ pro lepší komunikaci v budoucnu. Holčička stále přes sluchadla plně neslyší, slyší pouze vysoké tóny. Lékaři pravidelně dělají holčičce odlitky oušek, protože ouška rychle rostou a nesedí do nich sluchadla, musí se proto pokaždé upravit nebo zvětšit.

U přechodných pěstounů může být holčička jen na určitou dobu, po kterou se řeší její další budoucnost. Pro holčičku se stále hledá rodina, která by se o ni chtěla starat dlouhodobě i s jejím zdravotním postižením. Prozatím se žádná rodina nenašla, proto bohužel stále hrozí i možnost, že holčička poputuje do ústavní výchovy.

Pojďme malou bojovnici podpořit, aby byla na svoji další cestu co nejpřipravenější.

Sbírku již podpořilo 27 dárců

300 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

250 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Moc zdravíme malou berušku a držíme palce! Kiki, Kuba, Toffi a Arnie“
1 000 Kč — Vaši Pražáci před 2 lety

„Držíme palce! ;-)“
548 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Krhutovi před 2 lety

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Přejeme pěstounům hodně sil a malé princezničce hodně zdraví a spokojené dětství.“
500 Kč — Duškovi před 2 lety

373 Kč — Drlíkovi před 2 lety

„Přejeme hodně štěstí malé a posíláme obrovské poděkování přechodným pěstounům ❤🍀❤👍“
500 Kč — Pěstouni Baričíkovi Zuzka a Josef před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety