Pomoc pro Věru – Sestru roku s roztroušenou sklerózou

Čáslav / Sbírku organizuje Mgr. Věra Suchá zc.manzes@ev.ahcus

{}
0 %

Pomoc pro Věru – Sestru roku s roztroušenou sklerózou

Vybráno 408 506 Kč z 340 000 Kč
Zbývá 8 dnů
120 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 24. října 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Milí dárci, jste úžasní! Sbírka pokračuje dál. Před pár dny jsem měla možnost vyzkoušet si jiný neurostimulátor, který je ještě více šitý na míru a vice pomáhá. Při nášlapu mi zvedá nejen špičku, ale i koleno. Stimulace je nesrovnatelně znát. To vše se ale odráží na ceně, která je 730 tisíc korun na obě nohy. S vaší podporou mám naději, že na přístroj dosáhnu! Všem děkuji.

Zdravím, jmenuji se Věra, je mi 46 let a jsem zdravotní sestra. K povolání sestřičky mě přivedla v 18 letech moje diagnóza – roztroušená skleróza. V té době bylo o nemocnění málo informací a já chtěla zjistit, co je zač.

V březnu letošního roku se můj život obrátil úplně jiným směrem. Onemocněla jsem covid-19 a měsíc jsem bojovala v nemocnici doslova o život. Doma na mě ve strachu co bude dál čekal manžel a 2 dospívající dcery.

Měsíc jsem byla upoutána na lůžko a nestála na nohou. Můj celkový zdravotní stav se kvůli tomu výrazně zhoršil a já z nemocnice odjížděla na invalidním vozíku. Vděčná, že jsem živá. Začala jsem na sobě pracovat, abych se mohla znovu postavit na vlastní nohy.

S pomocí manžela a fyzioterapeutů jsem šla tvrdě za svým cílem. Každodenní rehabilitace přinesla své ovoce, se cvičením a rehabilitací jsem se dokázala z vozíku zvednout a jsem schopna s pomocí chodítka ujít pár kroků.

Chůze mě aktuálně trápí nejvíce, je velmi namáhavá. Mám problémy se ztrátou síly v nohách, jsou tuhé a brní mě. To vše vede ke zvýšení celkové únavy, což začalo negativně ovlivňovat i můj psychický stav.

Momentálně mi dělá obtíže ujít i kratší vzdálenost. Mým velkým přáním je zakoupení neurostimulátoru WalkAide. Přístroje, který mi umožní prodloužit dobu, kdy budu moci poskytovat péči pacientům v ambulantním prostředí v Kutné Hoře, poté bych se i ráda vrátila na alespoň pár služeb do nemocničního prostředí v Kolíně.

Unikátní neurostimulátor WalkAide, který vás vrátí do běžného života, je impuls k lepší chůzi. Přístroj mi umožňuje plynulejší chůzi díky elektrickým impulsům, které aktivují svaly zvedající při pohybu špičky nohou. Omezí se tím zakopávání. Přístroj ale zdravotní pojišťovny nehradí.

Ráda bych se jako donedávna aktivní člověk vyhnula plné invaliditě. Rehabilitační pomůcka mi výrazně usnadní jak profesní, tak osobní život. Dále bych chtěla absolvovat speciální intenzivní rehabilitační program, který bohužel nehradí zdravotní pojišťovna. Pokud by se podařilo cílovou částku překonat, pořídím si ještě odlehčený invalidní vozík pro event. rychlý přesun.

Jsem zdravotní sestra, nemůžu být doma. Vždy jsem pomáhala ostatním, teď naopak potřebuji pomoc sama. Celý svůj profesní život pomáhám ostatním. V roce 2011 mě pacienti nominovali na titul Sestra roku. V této prestižní soutěži jsem zvítězila a získala nejen titul Sestra roku ale také titul Sestra mého srdce.

Svou práci miluji a budu vděčná, když se budu moci opět vrátit zpět do původních zajetých kolejí a budu moci pomáhat lidem. S WalkAidem, rehabilitací a Vaší pomocí to půjde rychleji. Vážím si každé Vaší pomoci a děkuji.

Mnohokrát DĚKUJI, vážím si Vaší pomoci

13. 09. 2021

Ráda bych poděkovala Vám všem, mým milým dárcům :-)  Svými dary jste mi pomohli k získání Walkaide a pomalému plnění mého snu, jít zpátky za pacienty. Za peníze které se vyberou navíc si pořídím ultralehký vozík pro rychlé přesuny a hlavně budu pravidelně, dlouhodobě komplexně rehabilitovat jako ďas a dle mých představ. Jste užasní. Jsem moc ráda, že je mezi námi spousta lidí kteří nemyslí jen na sebe !

Partneři sbírky 1

Dana Krásová

Patronkou sbírky je paní Dana Krásová, zdravotní sestra chirurgické JIP 1 Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Sbírku již podpořilo 560 dárců

„Držte se. Jsem taky zdravotní sestra a akorát čekám na výsledky zda se diagnóza potvrdí nebo ne. Máte můj obdiv! “
373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Přeji brzký návrat do ambulance a snadnější pohyb. “
373 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Preji at se brzo vratite do normalniho zivota. Zuzka“
200 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

2 500 Kč — Lenka Molnárová před 2 týdny

„Přeji Vám hodně sil k zotavení a ať se brzy vrátíte k životu, který jste vedla před covidem. Jste obdivuhodná žena “
2 112 Kč — Soňa před 2 týdny

500 Kč — Láďa před 2 týdny

„Hodně štěstí. 🥰“
100 Kč — Sandra před 2 týdny

777 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

„Hodně štěstí. 🥰“
100 Kč — Sandra před 2 týdny

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii
55 %

Kmenové buňky pro babičku a maminku Marii

Pomůžeme Mírovi vyhrát boj s rakovinou
104 %

Pomůžeme Mírovi vyhrát boj s rakovinou

Lindušce na logopedickou péči a další rehabilitace
31 %

Lindušce na logopedickou péči a další rehabilitace