Pomoc pro maminku dětí Dominika a Daniela s autismem a ADHD

Liberec / Sbírku organizuje Kateřina Klognerová

{}

Pomoc pro maminku dětí Dominika a Daniela s autismem a ADHD

0 %

Vybráno 156 832 Kč z 140 000 Kč
Zbývá -877 dnů
Sbírka byla ukončena 28. února 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminkou dvou synů. Daniela, kterému bylo 13 let a 4letého Dominika. Starší syn Daniel má ADHD, což je porucha soustředění se, hyperaktivita, motorický neklid, který ho ovlivňuje v jeho životě a škole. Mladší syn Dominik má diagnostikováno ADHD a PAS, což je dětský tip autismu. Žije si svůj svět a také ho doprovází neklid, hyperaktivita, nesoustředěnost a problémy s porozuměním.

Péče o Domču je prakticky 24hodinová. Nemá pud sebezáchovy, nerozezná nebezpečí, nerozumí situacím.

Zažádala jsem si o příspěvek na péči, ten mi byl přiznaný pouze v 1. stupni. Musela jsem nastoupit na plný úvazek do práce. Najít zaměstnání, které půjde vhodně skloubit s péčí o hendikepované dítě je nadlidské úsilí. Pracuji od 7-15 hod jako referentka na radiodiagnostickém oddělení. Přes veškerou mou snahu jsem však v zaměstnání permanentně v tenzi. Je to velmi zodpovědná práce a nemohu si dovolit v ní dělat chyby z vyčerpání. Momentálně je však situace neúnosná.

Výtěžek sbírky půjde na odlehčovací služby pro Domču a na náklady spojené se speciální státní školkou. Budu tak moci lépe zvládat svou práci a zároveň se více věnovat staršímu synovi, který začal ve škole během covidu a on-line výuky nezvládat učivo.

Domča musí navštěvovat speciální státní školku, ráno ho tam vozí manžel. Bohužel se špatně adaptuje a je často nemocný, a tak jsem s ním často na ošetřovném. Nevím, jak to bude dál snášet zaměstnavatel. Bohužel máme hypotéku na bydlení a nikdo se neptá, jak to finančně zvládneme i s takovu péčí o syny. Hlídání nemáme. Manžel je celý týden v práci a vrací se často v nočních hodinách. Pracuje jako OSVČ a většinu času musí trávit v práci.

Vaším příspěvkem nám pomůžete situaci zvládat a dáte mi možnost se věnovat a rozvíjet i našeho staršího syna, který celou situací velmi trpí.

Děkujeme.

Sbírku již podpořilo 243 dárců

100 Kč — Iva Antošová před 2 lety

555 Kč — VK před 2 lety

„Přeji hodně sil ❤️🍀🌷“
200 Kč — Aneta před 2 lety

252 Kč — Ivo Němeček před 2 lety

„Držím vám palce. Jste statečná. 🙂“
500 Kč — Daniela Prchalová před 2 lety

„Přeji hodně sil a pozitivní energie. Máme podobný problém, ale v menším rozsahu. Máte můj velký obdiv, jakým způsobem zvládáte chod celé rodiny. R.C.“
2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Jen to nejlepší přeji“
500 Kč — Jan Kouba před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety