Podpořte Peťu v boji se zákeřnou nemocí

Strážnice / Sbírku organizuje Blanka Vavříková

{}

Podpořte Peťu v boji se zákeřnou nemocí

0 %

Vybráno 284 037 Kč z 120 000 Kč
Zbývá -1155 dnů
Sbírka byla ukončena 16. dubna 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Ke konci roku 2020 si třináctiletý Peťa stěžoval na bolesti hlavy. Původně jsme si mysleli, že je to vlivem puberty, mobilu, počítače… Když nám začátkem ledna po vyšetření na CT v Kyjově řekli, že má v hlavě „nějaký útvar, který tam nemá být“ a že to vypadá na tumor, byla to pro nás obrovská rána. 5 dnů na to podstoupil Péťa operaci nádoru, který byl bohužel zhoubný.

 Výtěžek sbírky půjde na nutriční stravu, léky, doplňky léčby a cesty na trase Strážnice-Brno, které absolvuje několikrát za sebou. A protože psychika je půl zdraví, rádi bychom Péťovi zútulnili jeho pokoj, aby se v něm cítil dobře, a pořídili mu pejska, kterého si ho moc přeje.

Nyní má po náročné 6týdenní léčbě, která obsahovala jak radioterapii, tak i chemoterapii. Během 3 měsíců už zhubl o 10 kg, stále má poruchy příjmu potravy a je velmi slabý. V příštích dnech mu budou muset v nemocnici zavádět PEG, který umožní přijímat stravu přímo do žaludku.  Léčba je pro Péťu fyzicky, ale i psychicky velmi náročná. Dojíždíme na kontroly do Dětské nemocnice v Brně a v květnu má přešetření, kde se ukáže, jestli náročná léčba byla úspěšná. I tak ho ale bohužel čeká další chemoterapie.

 Po celou dobu léčby doprovází Péťu maminka, která se o něj stará doma i během pobytu v nemocnici, a proto nedostává celý příjem. Společně s ní jsou mu velkou oporou tatínek a starší sestra.

 Peťa byl vždy sportovně založený, začínal rybařením, pak parkour skákáním a i na koloběžce uměl zázraky. Tyto sporty teď bohužel dělat nemůžu. Proto teď potřebuje podporu a povzbuzení od svých kamarádů, známých... kteří mu dají zase chuť do života a hlavně chuť bojovat!!! 

Velké díky všem!!!

15. 04. 2021

Chceme všem moc poděkovat za velkou vlnu solidarity a podpory, moc si toho vážíme. Vůbec jsme takovou rychlou reakci nečekali a vůbec ne, že se částka o tolik převýší. Průběžně vás budeme informovat jak se bude Peťův zdravotní stav vyvíjet a jak nakládáme s vašimi příspěvky.

Sbírku již podpořilo 373 dárců

„Přeji hodně sil celé rodině. :)“
100 Kč — K před 3 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

385 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 001 Kč — Štěpán před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Pro radost a sílu. MMAEL“
1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — L.a J. před 3 lety