Odlehčovací pobyt pro autistu Petříka

Moravičany / Sbírku organizuje Sona Jochecová zc.manzes@anosavocehcoj

{}
0 %

Odlehčovací pobyt pro autistu Petříka

Vybráno 40 815 Kč z 50 000 Kč
Zbývá 59 dnů
82 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 18. března 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Petřík je 14letý chlapec s těžkou formou dětského autismu, ADHD a těžkou mentální retardací. Péče je o to náročnější, protože chlapec je agresivní a trpí sebepoškozováním. Maminka je na péči sama a situace se zhoršuje. S vaší pomocí by chtěla vybrat finance na odlehčovací pobyt.

Soužití je extrémně těžké. Maminka Soňa vychovává ještě 12letou dcerku a stará se o svou ochrnutou maminku. Ona i Péťa potřebují 24hodinovou péči. Žijí v malém domečku, který má 4 místnosti. Většinu času tráví v jednom pokoji.

Mé zdraví je velmi podlomené, a proto jsem byla šťastná, když se naskytla možnost vozit Péťu vždy na týden v měsíci na odlehčovací pobyt do pražských Bohnic.

Tato služba je finančně náročná a pobyt je od nás velmi daleko, ale je to jediná možnost, jak se hnout z místa a načerpat nové síly, které každý z nás už velmi potřebuje.

Péťa je 180 cm vysoký a váží 145 kg. Když má své záchvaty, což je minimálně dvakrát denně, máme co dělat, abychom neměli úraz my nebo on. Útočí obrovskou silou a je mu jedno koho bije, kope, co rozbíjí. V tu chvíli je zkrátka „mimo“. Velké množství léků, které syn užívá, bohužel neřeší žádný jeho těžký stav, a tak potřebujeme pomoc odborníků a zkušených asistentů, kteří o takové děti pečují.

Naše rodina tím velmi trpí. Nejvíce dcerka, která se dobře učí, ale vše se na její povaze již podepisuje. Odlehčovací pobyt je pro nás jediným východiskem, jak se dát do pořádku. Mít týden odpočinku, věnovat se dceři, jít k lékaři, uklidit, vyspat se...

Byli bychom Vám nesmírně vděčni za jakoukoli pomoc. Pobyt stojí měsíčně 9 000 korun, plus nás čeká 4,5 hodiny dlouhá cesta autem. Tam a zpět. Tam a zpět. S vaší pomocí zaplatíme 4 pobyty, benzín a denního stacionáře.

Každá pomoc je vzácná. Děkuju.

 

Soňa Jochecová

 

Sbírku již podpořilo 60 dárců

300 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

200 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

373 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

298 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„Hodně sil..“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

281 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

373 Kč — Anna před 5 dny

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

373 Kč — Anonymní dárce před týdnem

Další běžící sbírky

Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí David Stypka
398 %

Odešel výjimečný umělec, kamarád a táta tří dětí David Stypka

Školka pro Verunku
71 %

Školka pro Verunku

Strážci Plamene na podporu kultury
18 %

Strážci Plamene na podporu kultury