Odešel táta od rodiny, potápěč a kamarád Petr

Vsetín, celá ČR / Sbírku organizuje Jan Zajíček

Odešel táta od rodiny, potápěč a kamarád Petr

0 %

Vybráno 545 875 Kč z 420 000 Kč
Zbývá -1220 dnů
Sbírka byla ukončena 20. února 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Čas se zastavil v neděli 13. prosince 2020. V odpoledních hodinách zemřel při potápění ve Slezské Hartě na Bruntálsku táta od rodiny, Petr Šiška. Jeho dcera Ester tátu popisuje takto: „Největší komediant, milovník vína, divné hudby, námi milovaný táta.“ Petr byl povahou dobrodruh, romantik a výborný společník. Ve svém rodišti se zasadil o rozjezd mnoha projektů.

Petr byl ale především srdcem a hlavou pěstounské rodiny. Společně se svojí ženou Alenou vychovávali dvě vlastní děti (Davida a Ester) a dvě děti v pěstounské péči (Boris a Adéla). Všechny děti až na Adélku jsou již samostatné. Adélka má těžkou mentální retardaci a nízkofunkční autismus s agresivními prvky chování. Maminka Alena zůstává na péči o Adélku sama. Ráda by využívala služeb denního stacionáře.

Sbírka umožní Adélce žít plnohodnotný život a odlehčí trochu mamince s její péčí. Měly by se pokrýt náklady spojené s pobytem Adélky ve stacionáři a náklady na dopravu.

Velký srdcař

V roce 1997 byl u zrodu vsetínské pobočky Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí (Auxilium). Aktivně organizoval pobyty pěstounských rodin, na kterých rodiny prožívaly do té doby nemožné společné aktivity. Účastnil se práce v dětské organizaci Royal Rangers. Byl osvědčeným průvodcem ve firmě Alpina a také organizátorem a stmelovačem dalších dobrodružných aktivit.  

Poděkování všem dárcům

23. 02. 2021

Všem skvělým lidem, kteří podpořili rodinu Šiškových jakoukoliv částkou patří velký dík.

Poděkování patří i lidem, kteří darovali v prvních dnech na transparentní účet, který byl poté převeden na tuto sbírku :-)

Jménem Aleny Šiškové vyřizuji poděkování i za povzbudivé komentáře, které ji pomáhaly projít těmito těžkými dny.

Sbírku již podpořilo 386 dárců

„Držte se, Šiškovi. <3 “
121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„„Buďte mezi sebou snášenliví, a má-li někdo k někomu výhrady, odpouštějte si navzájem. Tak jako Pán odpustil vám, odpouštějte i vy.“ Držte se !“
150 Kč — Marů před 3 lety

50 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

150 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Pro Adelku...“
444 Kč — RM před 3 lety

200 Kč — Daniel před 3 lety

„Jsme tu všichni pro Vás. “
500 Kč — Klára před 3 lety