Na novém invalidním vozíku to Petr rozjede ještě víc!

Svijany / Sbírku organizuje Petr Stanislav

{}

Na novém invalidním vozíku to Petr rozjede ještě víc!

0 %

Vybráno 109 236 Kč z 76 295 Kč
Zbývá -611 dnů
Sbírka byla ukončena 12. října 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Petr Stanislav a je mi 25 let. V červenci roku 2016 jsem následkem dopravní nehody, kdy jsem jel jako spolujezdec s kamarádem na motocyklu, skončil s poraněním páteře na invalidním vozíku.

Podstoupil jsem celou řadu operací, ale i tak jsem zůstal od prsou dolu zcela ochrnutý.

Nejprve jsem byl hospitalizován na oddělení ARO, kde jsem byl celý jeden měsíc. Poté jsem byl přemístěn na Spinální jednotku, odkud jsem byl po dalších 5 měsících převezen do rehabilitačního ústavu v Kladrubech. Uteklo dlouhých 10 měsíců, než jsem se vrátil po nehodě domů.

Najednou mě čekal střet s realitou a úplně nová životní cesta, po které jsem se však musel vydat s vozíkem. Hlavním cílem pro mě byla co největší samostatnost a návrat k aktivnímu životnímu stylu, který jsem žil i před nehodou.

Netrvalo dlouho a mohl jsem nastoupit do firmy Škoda auto, kde pracuji dodnes jako personalista.

Důležitý pro mě byl i sport. Už v rehabilitačním ústavu jsem si vyzkoušel basketbal na vozíku, kterému jsem ihned propadl. Dnes hraji za nejlepší tým u nás – WBS Pardubice. Postupem času jsem se pak dostal i do národního týmu, se kterým jsem se účastnil turnajů Mistrovství Evropy.

Navíc jsem si splnil sen a podařilo se mi po několika letech vrátit se znovu k motorsportu. Pořídil jsem si speciální buggynu, s kterou mohu opět závodit. Nic z toho by nešlo zvládat bez fyzické přípravy. Z toho důvodu navštěvuji 2krát týdně fitness centrum a také dojíždím na pravidelné rehabilitace.

Tento aktivní životní styl, je mimo mého těla náročný i pro můj vozík, na kterém trávím každý den více jak 14hodin.

Vozík, který používám mám od samotného začátku a bohužel už začíná dosluhovat.

Zároveň mi nevyhovuje jeho konstrukční řešení, a tak mi vozík způsobuje časté bolesti zad, které mě pak omezují v běžném životě.

Jak mi sbírka pomůže?

Nový vozík Ultina INDIVIDUAL PLUS, který by mi konstrukčně skvěle sedl však vychází cenově na 110 387 Kč. S příspěvkem 45 000 Kč, který mi byl schválen zdravotní pojišťovnou pak doplatek činí 65 387Kč. Jelikož jsem ochrnutý od prsou dolu, tak mi nefungují ani břišní a zádové svaly. Z toho důvodu bych potřeboval nový vozík doplnit ještě o pevnou zádovou opěrku Jay J3 Karbon, aby byl můj sed stabilnější. Tato opěrka stojí dalších 22 100 Kč a s příspěvkem 14 126,40Kč, který bych dostal od zdravotní pojišťovny činí doplatek 7 973,60 Kč. Celkový doplatek tedy dělá 73 361 Kč.

To ale není v mých finančních možnostech. Z toho důvodu jsem oslovil nadace Konto bariéry, Agel a Nadaci Olgy Havlové s žádostí o finanční příspěvek. V současné době nemám k žádné z žádostí odpověď, ale pokud by došlo k jejich schválení, bude příslušná částka odečtena z cílové částky této sbírky.

Budu moc vděčný za jakýkoliv příspěvek a moc děkuji za Vaši podporu.

Petr

Poděkování

12. 10. 2022

Z celého srdce bych vám všem chtěl poděkovat za podpoření této sbírky. Díky vám se podařilo vybrat dostatek peněz, abych si mohl pořídit nový vozík. Dokonce se cílovou částku podařilo výrazně přesáhnout a vybrali se peníze převyšující cenu vozíku. Ty bych rád použil na pořízení nového antidekubitního podsedáku, který je nezbytně nutný pro správný sed na vozíku a prevencí proti vzniku tzv. “proleženin”.

Ještě jednou všem děkuji a moc si vaší pomoci vážím! ❤️🍀

Petr

Partneři sbírky 1

Nadační fond ŠKODA AUTO

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

Sbírku již podpořilo 203 dárců

Sbírku již podpořil Nadační fond ŠKODA AUTO částkou 30 480 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 30 000 Kč.

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

222 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„💪🏼💪🏼💪🏼“
253 Kč — Radim Bejlek před 2 lety

„Drž se! “
253 Kč — Radek před 2 lety

„Drž sa💪“
100 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„hodně štěstí :-)“
373 Kč — lada před 2 lety

200 Kč — El Golfo před 2 lety

373 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Motorkáři drží při sobě. Hodně štěstí “
200 Kč — Eliška S. před 2 lety