Michal se stal obětí nehody, pomozte mu k nové protéze

Holýšov / Sbírku organizuje Michal Bešta zc.manzes@atseb.lahcim

{}
0 %

Michal se stal obětí nehody, pomozte mu k nové protéze

Vybráno 477 600 Kč z 1 500 000 Kč
Zbývá -233 dnů
32 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 03. října 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Michal Bešta a před měsícem se mi v okamžiku změnil celý život. Jel jsem v noci domů na motorce a střetl jsem se s neosvětleným vozidlem. Po náročné operaci mi byla amputována levá noha nad kolenem.

V nemocnici jsem se probudil z narkózy a když jsem se snažil pohnout prsty, bylo mi vše jasné. Noha je pryč. Obě ruce zlámané, na pravé otevřená zlomenina, která vyžadovala další operace. Do toho silné fantomové bolesti, které mě stále trápí.

Jako velice aktivnímu člověku, který 25 let cvičil a v poslední době i trénoval ostatní, se mi zhroutil celý svět. Ale rozhodl jsem se bojovat.

Nyní mě čeká náročná mnohaměsíční rehabilitace a na jejím konci bych rád získal kvalitní protézu, abych mohl ve své sportovní dráze pokračovat. Bohužel tato protéza je velmi nákladná a pojišťovna na ni nepřispívá.

Jedná se o protézu Génium X3 od společnosti Otto Bock. Celkový rozpočet na protézu je 1 817 000 Kč, případný rozdíl doplatím ze svých zdrojů. Předem moc děkuji všem, kteří mně pomohou vrátit se zpět do života, který jsem žil před nehodou, a doufám, že budu zpět aktivní pro svoji rodinu a blízké.

První krůčky

05. 05. 2021

Vážení dárci a přátelé, dnes jsem na protetice ve Zruči absolvoval usazování první jednoduché protézy a pokoušel se o první kroky. Vše pro mě bylo nové, pracuje se mnou špičkový protetik pan Martin Skudla, tímto bych mu chtěl poděkovat. Nejprve jsme museli lůžko o něco zvětšit proto, že svaly na mém stehně ještě dostatečně neochably, ale to se při zátěži prý rychle upraví. Pak jsem se již cítil jako malé dítě, které se učí nově chodit. Nyní mě čeká už jen náročný trénink. Držte mi prosím palce, snažím se dál...

Poděkování

04. 05. 2021

Moc děkuji všem, kteří mě jakýmkoliv způsobem podpořili. Velice si toho vážím a cítím velikou dávku energie z Vašich přání. Zítra mě čeká náročný den, v osm ráno mám schůzku na protetice ve Zruči, kde budeme zkoušet první provizorní protézu a první kroky.

Je přede mnou ještě dlouhá a náročná cesta, mnoha měsíční rehabilitace a hodně práce, než budu opět běhat, ale věřím, že to zvládnu.

Děkuji, Michal Bešta.

Sbírku již podpořilo 476 dárců

„mnoho sil přeji“
373 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

„Přeju hodně síly,držím palce!“
1 000 Kč — Pavel před 8 měsíci

373 Kč — Petr Starý před 8 měsíci

373 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

„Věřím ze to dáš 👍“
500 Kč — Zdeněk Tumpach před 8 měsíci

„Není to moc ale snad trochu pomohu. Držím palce a přeji štěstí. “
2 000 Kč — Tomáš Dolejší před 8 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 8 měsíci

150 Kč — Anonymní dárce před 9 měsíci

„Doufám, že se ti podaří vybrat dostatek peněz a budeš zase spokojeně žít a sportovat. Přeji hodně štěstí a držím pěsti. “
1 221 Kč — Jarda Rozvadov před 9 měsíci