Mám právo na život bez strachu??

Plzeňský kraj / Sbírku organizuje Michaela zc.manzes@zashcim

{}
0 %

Mám právo na život bez strachu??

Vybráno 45 378 Kč z 45 000 Kč
Zbývá -395 dnů
101 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 25. května 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jmenuji se Michaela a následující řádky se mi nebudou psát lehce… 4.1.2019 jsem byla brutálně napadena kovovou tyčí a nožem svým bývalým druhem, otcem našich dvou dětí. Došlo k tomu půl roku po ukončení 16letého vztahu, které bylo též za asistence policie. Napadení jsem přežila jen zázrakem, děti tenkrát celý útok vnímaly a slyšely přes zavřené dveře od sklepních prostor. Útočníka ještě ten den zatkla policie, od té doby jsem ho nikdy neviděla.

Následovala hospitalizace v nemocnici, operace, dlouhodobá pracovní neschopnost, dlouhé policejní vyšetřování, výslechy kriminální policie, odrážení možných propuštění pachatele z vazební věznice, znalecké posudky z oboru psychologie a psychiatrie pro stále trvající posttraumatický stresový syndrom.

Krajský soud v Plzni v září 2019 vynesl rozsudek, kterým byl pachatel uznán vinným z těžkého ublížení na zdraví a za to mu byl udělen nepodmíněný trest odnětí svobody ve věznici s ostrahou v délce trvání 6,5 roku.

Podle zákonů platících v České republice může pachatel po odpykání poloviny trestu a za dodržení určitých podmínek zažádat o podmínečné propuštění. Tímto dnem je konkrétně 4. 4. 2022.

Vzhledem k mé trvající posttraumatické stresové poruše a obavám o svůj život a bezpečnost mých dětí je tato událost pro mě naprosto nepředstavitelná.

Momentálně usiluji o podání žádosti zákazu přiblížení pachatele k mé osobě. Z tohoto důvodu spolupracuji s Bílým kruhem bezpečí a probační a mediační službou. Velice si vážím jejich poradenství, sama bych si v této záležitosti nevěděla rady.

Podkladem k žádosti zákazu přiblížení bude znalecký posudek z oboru psychiatrie na můj velmi špatný psychický stav a trvající posttraumatickou stresovou poruchu. Cena posudku se pohybuje v částce 40 až 45 000 Kč.

Tato informace mě, jako matku samoživitelku, dostala na kolena. Od srpna 2018 jsem nedostala od otce dětí žádné výživné, ve výkonu trestu není pracovně zařazen, nemám za celou dobu svěření dětí do péče ani nárok na žádnou ze sociálních dávek. Od začátku se tedy o děti starám sama bez jakékoliv finanční podpory. Onen znalecký posudek bude rozhodující při výroku soudu o zákazu přiblížení pachatele k mé osobě.

Dne 4. 1. 2019 se mi změnil život, už nikdy nebudu žít tak, jako dřív. Od té doby neuplynul ani jeden den, kdy bych si na událost nevzpomněla. Mívám lepší dny i horší dny s celou řadou psychických problémů. Zatím si nedokážu představit, že bych se svého až paralyzujícího strachu z otce dětí někdy zbavila, doufám ale, že pomůže čas a psychologická podpora, kterou využívám, a strach se dostane do přijatelných hranic.

Snažím se bojovat hlavně kvůli svým dětem. Bohužel, otec dětí zůstává stále otcem, i když matku málem zabil. Budu s ním muset v budoucnu nějak řešit styk dětí a jeho. I když bude z počátku styk asistovaný, trvale nám ho nikdo nezajistí. Zákaz přiblížení mi alespoň trochu psychicky pomůže. Za sebe a své děti děkuju.

S úctou Michaela

Poděkování vám všem!

10. 05. 2021

Dobrý den,

neuvěřitelně rychle se se zvyšuje vybraná částka! Chtěla bych všem lidem, kteří mě podporují, vyjádřit své velké DĚKUJI, NEVZDÁM TO. Míša

Partneři sbírky 1

NADAČNÍ FOND POMOCI

Sbírku podporuje Nadační fond pomoci a firma Helping s.r.o.

Sbírku již podpořilo 36 dárců

Sbírku již podpořil NADAČNÍ FOND POMOCI částkou 12 000 Kč.

NADAČNÍ FOND POMOCI každý příspěvek navyšuje poměrem zlatého řezu, až do celkové hodnoty podpory 12 000 Kč.

1 000 Kč — Tomáš a Anna před rokem

„❤️“
121 Kč — Simča před rokem

„❤️“
121 Kč — Yanni před rokem

„Drž se Míšo. “
373 Kč — Vlasta před rokem

121 Kč — Jana před rokem

„Držím palce ,Míšo 😊“
373 Kč — Petra před rokem

„Věřím v lepší život “
1 221 Kč — Jiří W. před rokem

5 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držte se !!! Všechny moc pozdravuji... :-)“
1 000 Kč — Irena před rokem

„Hodně štěstí a držím palce!“
500 Kč — Eva před rokem