Léčivá delfinoterapie pro Ángela

Hostivice / Sbírku organizuje Barbora Chuecos moc.liamg@soceuhc.arobrab

{}
0 %

Léčivá delfinoterapie pro Ángela

Vybráno 100 000 Kč z 111 000 Kč
Zbývá -118 dnů
90 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 02. března 2022

Sbírce pomůžete i sdílením

Ángelovi je 13 let a je naším učitelem bezpodmínečné lásky, radosti a autenticity. Od malička je svůj. Ve 4 letech všude skákal a běhal. Jeho nálady se proměňovaly rychlostí blesku: dokázal být veselý a roztomilý, ale vzápětí měl záchvaty pláče, křiku a vzteku, bouchal se do hlavy, dával nám facky. Vadily mu zvuky, zacpával si uši. Nemluvil, byl na plínkách, špatně spal, měl velké trávicí obtíže a problémy s jídlem. Návštěvy vyhazoval z domu, vrážel do lidí, chtěl být jen s námi – rodiči, a i před námi někdy utíkal, nebo se schovával.

Diagnóza autismu s mentálním handicapem mnohé vysvětlila.

Ušli jsme již dlouhou cestu, načetli mnoho knížek a absolvovali spoustu školení, terapií a léčení.

Výtěžek sbírky půjde na delfinoterapii, která našemu synovi s handicapem pomůže s psychickými problémy i úzkostmi a bude pozitivně působit na rozvoj sociálních dovedností.

Ángel se s delfíny už potkal. Jako 6letý absolvoval krátký program, delfína si pohladil i mu dal pusu. Na těchto 20 minut stále vzpomíná, a i po letech si rád prohlíží fotky.

Pro optimální účinky se doporučuje 10 půlhodinových terapií. Pobyt je ideální pro celou rodinu s ohledem na posílení vzájemných vztahů a společné zážitky. Dostali jsme několik velmi dobrých referencí na delfinoterapeuta Oldřicha Bureše, který pracuje v Turecku.

Cena samotné delfinoterapie (10 terapií) je 2 850 euro. Když se k tomu přičtou letenky a pobyt pro naši tříčlennou rodinu, dostáváme se zhruba na 130 000 - 150 000 Kč. Požadovaná částka 111 000 Kč zahrnuje delfinoterapii a ostatní výdaje pro Ángela a jednoho rodiče. Počítáme s tím, že druhého rodiče si doplatíme.

Ángel nám dělá velkou radost a stále se posouvá, i když se zároveň neustále objevují nové výzvy. Za poslední rok se mu např. prohloubily tiky, objevila se strnulost v celém těle, zvýraznila se porucha spánku (nedávno jsme zažili období, kdy nespal v noci a často ani přes den), nově se objevily úzkosti typu “Bojím se, že umřu. Nevím, jak mám dýchat. Nevím, jak mám polykat.” Sociální oblast je pro něj stále velmi náročná, nemá kamarády (kromě dobrovolníků a asistentů, které mu zařizujeme my.) Za posledních 5 let jsme byli s manželem jen jednu noc sami, protože se Ángel bojí a chce být stále aspoň s jedním z nás. I přes den potřebuje neustálou asistenci.

Kromě péče o Ángela a jeho domácího vzdělávání věnuji většinu svého času (dobrovolnicky) naší neziskovce Autismus jako dar.

Moc vám děkujeme za podporu, pomoc a sdílení.

Jste skvělí - ohromný dík!

05. 03. 2022

Z celého srdce vám děkujeme - všem našim přátelům, známým i neznámým, nejen za vaši štědrost, ale i za milé vzkazy a krásná přání. Ángelova delfinoterapie ještě nezačala a díky vaší bezpodmínečné podpoře už působí... Také moc děkujeme platformě Znesnáze21, že existuje a profesionálně pomáhá (nejen nám). Všem přejeme jen to nej, klid a mír ♥️

Děkujeme a skvělý nový rok

30. 12. 2021

Mockrát vám z celého srdce děkujeme za vaše příspěvky a za moc milé vzkazy! Je to neuvěřitelné - díky vám všem je vybráno už víc než 50%.

Jste zlatí!

Moc si vaší podpory vážíme a přejeme jen to nej v novém roce a lásky, radosti, zázraků i zdraví vrchovatě!

Ángel, Barbora a Ernesto

Sbírku již podpořilo 56 dárců

252 Kč — Zuzana Andelova před 6 měsíci

„Přeji ať máte všichni krásný zážitek a ať delfín předá synovi své uzdravující poselství.“
500 Kč — Lenka před 6 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 6 měsíci

„Barunko hodně sil, moc vám všem fandím!!“
1 000 Kč — Tamara před 6 měsíci

„S přáním jen toho nej pro Vás všechny.“
777 Kč — Karla S. před 6 měsíci

„Přeji jen to dobré. S láskou K.“
1 221 Kč — Kateřina Drobná před 6 měsíci

„Ať se vám daří! “
778 Kč — Barbora Škrabánková před 6 měsíci

„S radostí a láskou❤. Těším se pak na článek o delfínoterapii.“
1 221 Kč — Petra před 6 měsíci

„Baruška s láskou od nas pre vas ❤“
3 035 Kč — Stanka Šeminská před 6 měsíci

„Hodně stěstí!“
500 Kč — Alice před 6 měsíci