Koně, kteří dávají křídla

České Budějovice / Sbírku organizuje Vladykův dvůr, z. s.

{}

Koně, kteří dávají křídla

0 %

Vybráno 20 520 Kč z 224 210 Kč
Zbývá -1075 dnů
Sbírka byla ukončena 13. června 2021

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Koně, kteří žijí a pracují v našem hiporehabilitačním středisku sice křídla nemají, ale často se zdá, že je opravdu dokáží dávat. 

Hiporehabilitace pomáhá lidem se zdravotním postižením zlepšit jejich zdravotní stav a zažít pocity, které by jinak nezažili. Mimo to se snažíme vychovávat děti, které k nám chodí, tak aby se na koně dívaly jako na živé bytosti, které mají své specifické potřeby. Nejde jen o pouhý kontakt s koněm a ježdění, ale především o rozvoj osobnosti dítěte ve všech oblastech - po fyzické, psychické i emocionální stránce, a to za pomoci “přirozené komunikace s koňmi”.

Tento způsob práce s dětmi a koňmi nabízí návrat ke kvalitám a hodnotám, k pravidlům a vztahům, které se ze života konzumní společnosti často vytrácejí.

Naše stádo tvoří 16 úžasných koňských osobností, které pomáhají dětem i dospělým nahlédnout do "koňského světa“ a dozvědět se tak zároveň i něco o sobě samých. 

Z důvodu koronavirových opatření muselo už na jaře naše středisko přerušit všechny své aktivity pro veřejnost. Tím se zastavil přísun financí od uživatelů, které tvoří převážnou část zdrojů pro financování naší činnosti a stejná situace se opakuje i tento podzim.

Přesto však musíme neustále zajišťovat pravidelnou péči o koně, aby měli vše, co potřebují - výživu, veterinární péči a dobré životní podmínky. V jarních a podzimních měsících, ve kterých si koně obvykle vydělají na své celoroční potřeby, letos nemohli pracovat a před námi je ještě zima, která jim v práci také brání.

Pomozte jim překonat nejtěžších 5 měsíců. Na základní péči o ně potřebujeme průměrně 44 842,- Kč měsíčně, celkem tedy 224 210 Kč.

12 našich koní mají složené hiporehabilitační zkoušky a ostatní se na ně připravují. Hiporehabilitační koně jsou profesionálové, jejichž posláním je pomáhat lidem. Je to nelehký úkol, který poctivě plní, teď se ale ocitají v ohrožení, pomůžete jim?

Partneři sbírky 3

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Lenka Hlavatá

Patronem sbírky je Lenka Hlavatá, výkonná ředitelka, spolumajitelka firmy Hlavatý & Partners Consulting Group.

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Sbírku již podpořilo 34 dárců

„Držím palce 😊“
200 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Děkujeme za to, co děláte “
150 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Moc vám děkuji za záchranu koní. Pohybovala jsem se mezi nimi 9 let a vím jak dokážou být lidé krutí a bezohlední k těmto nádherným tvorům. MOC DĚKUJI“
777 Kč — Veronika V před 3 lety

5 000 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Držte se , letos snad už bude líp...“
777 Kč — Radek před 3 lety

„Věřím, že se najde spousta lidí, kteří celému statku rádi pomohou ❤️❤️ Drž se, Jindřiško! 😇“
500 Kč — Ivča před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Ať se dětem a jejich čtyřnohých miláčků daří “
2 112 Kč — Vlasta Šindelář před 3 lety

„Dobrý den, každý měsíc Vám budu tuto částku posílat na Váš účet. Petr Daněk “
500 Kč — Petr Daněk před 3 lety