Komiksem proti totalitě

Praha 7 / Sbírku organizuje Milan Kajínek zc.manzes@kenijak.nalim

0 %

Komiksem proti totalitě

Vybráno 16 846 Kč z 99 000 Kč
Zbývá -330 dnů
17 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 02. srpna 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Jsme český komiksový projekt, který se snaží populární formou upozornit na masové zneužívání vězňů svědomí v Číně k orgánovým transplantacím. Chceme uměleckým způsobem ztvárnit příběh mezinárodního vyšetřování podle skutečných událostí.

O čem komiks bude

Máme připravený scénář a první kresby ke komiksové knize, ve které vystupuje více než desítka skutečných postav lidí, kteří se od roku 2006 zapojovali do vyšetřování závažných zločinů v Číně. Tři z nich byli za svou práci nominováni na Nobelovu cenu míru.

Komiks začíná v roce 2006. Sleduje osud dívky, která pod tlakem okolností vyhledá pomoc u zprostředkovatele transplantací orgánů v čínské nemocnici. Odlétá do Číny, aby si tam nechala za vysokou částku transplantovat srdce. Před nemocnicí naráží na novináře, který pátrá po důkazech o zatajované epidemii ptačí chřipky H5N1. Během vyšetřování náhodně objeví zadržovací tábor s několika tisíci vězni, který sousedí s nemocnicí.

Začíná nebezpečné vyšetřování, které odhaluje ještě nebezpečnější pravdu...

Na co finance použijeme

Z příspěvků zaplatíme kresby dalších částí komiksu. Sbírka, kterou zde otvíráme bude financovat pouze část projektu. Výměnou za Vaši podporu nabízíme, že Vás budeme informovat o průběhu projektu a budete dostávat k nahlédnutí nové skici a finální kresby e-mailem nebo na webových stránkách komiksového projektu.

Z čeho vycházíme

Níže nabízíme několik zdrojů, vyšetřovacích zpráv a odkazů, které se zabývají vyšetřováním případů zneužívání vězňů svědomí v Číně k orgánovým transplantacím:

Mezinárodní koalice vyšetřovatelů ETAC

Mezinárodní soudní tribunál v Londýně (2019)

Vyšetřovací zpráva Bloody Harvest (2006-2009)

Sedmiletý terénní výzkum v knize Jatka (2014)

Souhrnná vyšetřovací zpráva B.H.S. An Update (2016)

Mezinárodní reakce na vyšetřovací zprávy – souhrn (COHRC)

Mrkněte na další skicu!

23. 07. 2021

Co se děje v nemocnici?...

Díky Vám máme první kresby

21. 07. 2021

Rozkreslili jsme prvních pět stran komiksu. Je to úvodní příběh ženy, která nutně potřebuje transplantaci srdce, ale protože na Západě je čakací doba na orgán velice dlouhá, domluví si transplantaci srdce přes zprostředkovatele v Číně. Orgán seženou velice rychle a naplánují operaci dopředu ke konkrétnímu datu. Dívka odlétá do Číny. V nemocnici naráží na podezřelé okolnosti... Děkujeme za Vaši milou podporu! Milan

Sbírku již podpořilo 15 dárců

„pomalu už tam budeme:)“
123 Kč — náhodný kolemjdoucí před rokem

„Ať se to narodí!“
1 221 Kč — Zdeněk Karas před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Ať se podaří zrealizovat...“
373 Kč — Lucka D. před rokem

1 300 Kč — Anonymní dárce před rokem