Kmenové buňky a rehabilitace pro malého Mattea

Šumperk / Sbírku organizuje Kristýna Novotná

{}

Kmenové buňky a rehabilitace pro malého Mattea

0 %

Vybráno 13 875 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -132 dnů
Sbírka byla ukončena 31. července 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Když se Matteo 20. 8. 2020 narodil, nedýchal... Lékařům se našeho chlapečka povedlo zachránit, své první dny však strávil na JIP a v inkubátoru. Doufali jsme, že to pro něj nebude mít žádné následky, ale o 6 měsíců později mu byla diagnostikována chromozomální aberace, která zpomaluje jeho celý psychomotorický vývoj. 

V tento den se nám zhroutil celý svět. 

Na tuto nemoc zatím nebyl vynalezen lék. Jediné, co můžeme pro syna udělat, jsou intenzivní rehabilitace, které nejsou hrazené pojišťovnou. My stále hluboce věříme, že náš syn bude mít stejnou kvalitu života, jako mají i jeho dva starší milující bratři Rafaelek (10 let) a Cristianek (4 roky) a ostatní vrstevníci. Že s nimi bude moci vyrazit ven, chodit a mluvit... 

Kmenové buňky jako naděje na posun

Také vkládáme naději do kmenových buněk, které by mohly synovi ulevit po motorické stránce, a tak mu i pomoci se posunout. První cyklus v SK Malacky máme za sebou. léčba je spojena s ponory v hyperbarické komoře, které by měl Matteo podstupovat vždy týden před transplantací, a pak týden po transplantaci kmenových buněk. Celkově by měl Matteo podstoupit 4-5 transplantací během roku. Jedna transplantace nás vyjde od 7 000 do 10 000 €. 

Nejsme schopni celou tuto léčbu financovat, ale zároveň se odmítáme smířit s tím, že bychom pro naše syny neudělali vždy maximum.

Poslední rok byl naplněn utrpením a bolestí, kdy jsme trávili hodiny na cestách a v nemocnicích, ale také radostí z pokroku, který vidíme každý den. Jsme vděčni za podporu celé rodiny a přátel nám známým, ale i neznámým! Dodává nám to sílu nadále bojovat.

Pevně věříme, že s naší a Vaší pomocí udělá Matteo pokroky, které jsou pro nás obrovským zázrakem. Protože naděje umírá poslední. Mockrát vám všem z celého srdce děkujeme.

Partneři sbírky 1

kupki.cz
Partnerem sbírky je e–shop kupki.cz a jeho zákazníci.

Sbírku již podpořilo 14 dárců

777 Kč — Marketa Tichavska před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Hodně štěstí, radosti a lásky od všech, které kolem sebe máš, Matteo 🥰“
777 Kč — Szakosovi před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem