Handbike pro Ninu

Praha / Sbírku organizuje Nina Křehotová

{}

Handbike pro Ninu

0 %

Vybráno 221 023 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -1472 dnů
Sbírka byla ukončena 10. června 2020

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Nina a světem jezdím na vozíku už 17 let, odsvých 18. Do té doby jsem byla zdravá holka. Ve třeťáku na gymplu sezjistilo, že mám nádory na páteři a v míše. V nemocnici a na rehabilitacíchjsem strávila 16 měsíců. Prodělala jsem čtyři operace, avšak mícha zůstalapoškozená, takže od té doby se pohybuji už jen díky vozíku.

Jedná se o dědičnou nemoc, kterou měl i můj táta (zemřel,když mu bylo 43). Jde o to, že nádory vyrůstají z různých nervů a dokudneohrožují člověka na zdraví nebo na životě, tak se prostě nechávají růst. Teďaktuálně jsou v mém tělíčku nádory zase (v míše, na mozku, na sluchovýchnervech). Poslední roky docházím na onkologii, na biologickou léčbu, kteránemoc částečně zpomaluje.

Každý z nás zdědil po předcích něco – pihatý obličej, zrzavévlasy, modré oči, barvu pleti… jiný zdědí obrovské dluhy, další obrovské jmění.Už se zdráhám soudit, co je lepší, nebo co je horší. Věci se dějí anejdůležitější je, jak na ně my reagujeme.

Mám moc ráda život i pohyb. Poslední měsíce jsem našlazalíbení v jízdě na handbiku. Je to vášeň, možná až závislost. Zcelanečekaně se mi vrátil ten pocit do těla, který jsem mívala při jízdě na kole idřív.Sice teď potřebuji víc asistence a pomoci, abych se z vozíku dostalana handbike, ale ty pocity tam zase jsou. Svoboda, nezávislost, taková aždětinská radost.

Do teď jsem měla možnost si handbike občas půjčovat,avšak teď už to nebude možné tak často. Proto jsem se rozhodla pořídit si svůjvlastní stroj, který navíc bude naměřený přímo pro mě.

Cenově se kolo pohybuje kolem 200 000 Kč. Já sama dohromadytakovou částku nedám. Sice pracuji a občas i něco ušetřím, ale je to moc peněz.Oslovila jsem několik nadací, ale zatím bez úspěchu.

Z vlastních zdrojů dám dohromady tak 40-50 000 korun, dálesi vezmu úvěr zhruba na 80 000 korun a na dalších 50 000 korun jsem sivytvořila sbírku právě tady. Moc ráda bych vás požádala o pomoc, ale jenpokud to s vámi souzní a peníze vám nebudou chybět. Říkám si, že když najdu 1000 lidí, kdy mi každý pošle 50 Kč, tak to budu mít. ?

Za každou korunu, za každé milé slovo vám budu nesmírněvděčná. Ale stejně tak pochopím, když se rozhodnete mi nepřispět. Vše je vpořádku.

Nezapomínejte: „Když se nezeptáš, odpověď je vždycky ne.“

Opatrujte se něžně a mějte se pěkně. Ze srdce děkuju (třebai jen za přečtení). ❤️ Ninka

Blog

Článek

Huráááááá! :-)

10. 09. 2020

Kamarádi :)
To je prostě úlet. Já mám svůj handbike. Pořád tomu nemůžu uvěřit. Díky vám. Děje se to díky vám! Jsem za to tak vděčná.

Pár detailů:Je terénní. Já totiž nepatřím na silnice. Ale spíš do přírody. Většinou jezdíme polní a lesní cesty. I když ty asfaltový jsou komfortnější, o tom žádná. Nejsem sportovec, ale požitkář. Výletník.

Je celkově vyšší, aby se nezasekl na žádných nerovnostech. Zároveň se do něj bude lépe nalézat i z něj vystupovat.

Vysoká záda. Operace páteře a míchy jsem měla čtyři. Navíc mám na páteří i v míše znova nádory - způsobují bolesti a páteř se tak trošku bortí. Musím být na ni hodná a opatrná.

Ze stejného důvodu má kolo i tlumič. Čím menší otřesy, tím víc radosti (jestli to ještě jde) bude tělo z té jízdy mít.

Je to Elektro. Miluju pohyb a baví mě "se zapotit", ale není to pro mě o tom se zničit a přijet domů vyždímaná. Mohu jezdit a jezdit a baterku zapnout jen do kopce a zvolit intenzitu asistence.

Má to zpětný zrcátko. Wau. Já jak špatně slyším, tak neslyším ani blížící se auto a už vůbec ne jiného cyklistu, takže zrcátko je potřeba.

Kola vzadu mají ideální rozptyl i sklon, aby poskytovala co nejlepší stabilitu a zároveň jsme kolo dostali dveřmi domů.

Světla vepředu i vzadu. 

Vidím přes řídítka! Je to maličké kolo. Přesně naměřené na mě. Mám 155 cm.

Je to jako kdyby si člověk vzal najednou dobře padnoucí boty na sport; to je prostě úplně jiná zkušenost.
Podsedák mám vyšší, aby byl měkčí. Jenom přece v tom většinou jsem tak šest hodin vkuse a nechci si způsobit nějaký dekubit nebo jinou komplikaci.

Je růžovo-bílý a kytičky má všude. Všude. Ty detaily! Ty jsou 

Myslím, že mám nejhezčí handbike na světě. Jsem neskutečně vděčná a šťastná. Díky vám obrovsky moc za podporu a finanční pomoc. A celým svým já děkuju za výrobu Ultina back to active. Jste kluci šikovní nejvíc. Tohle je fakt libovka.

Sbírku již podpořilo 467 dárců

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

„A jedem ještě na Mono-ski! :) “
123 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

100 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

102 Kč — Anonymní dárce před 4 lety

300 Kč — Anonymní dárce před 4 lety