Fotbalista Karel se po nehodě ocitl na vozíku. Pomozme mu!

Osek / Sbírku organizuje Karel Tichý

{}

Fotbalista Karel se po nehodě ocitl na vozíku. Pomozme mu!

0 %

Vybráno 90 290 Kč z 169 000 Kč
Zbývá -317 dnů
Sbírka byla ukončena 09. září 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Život mého syna – mladého nadějného fotbalisty a celé naší rodiny se obrátil naruby tím, že náš Karel zažil a díky bohu i přežil vážnou dopravní nehodu.

Dnes musí bojovat každým dechem, krokem i slovem.

Jeho cesta zpět do normálního života je plná překážek, ale nevzdáváme to! Stejně jako jsme nevzdali rehabilitace, i to, když měl horečky, nemohl se hýbat a mluvit, ani sám jíst. Za skvělou práci, kterou odvedli v nemocnici Ostrov jim budeme do smrti vděční – Kája se tam poprvé po dlouhé době posadil a krok po kroku začal zlepšovat. Pak odstranili hadičku na dýchání. Kdo to nezažil, neví, jak zásadní to pro nás byly momenty.

Je nám jasné, že vrátit Káju zpět do aktivního života bude náročné, a proto vás prosíme o pomoc.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na speciální elektrický invalidní vozík 2 v 1 vhodný na pohyb venku i vevnitř. Díky němu by se mohl pohybovat s větší svobodou a nezávislostí. Věříme, že tento vozík by mu vrátil motivaci a chuť bojovat.

Vaše finanční příspěvky půjdou přímo na zakoupení tohoto speciálního vozíku, který mu změní život. Každá malá částka může mít obrovský dopad. Dejme Karlovi šanci na nový začátek!

Díky laskavé péči zdravotní sestřičky Vendy se Kája naučil počítat na prstech do pěti a na fotografiích poznal brášku, mamku a tátu. Jakmile to bylo možné, vzali jsme si Káju domů. Začala k nám docházet kamarádka Pavlína, která dělá rehabilitační sestru a naučila nás zase nové věci. To vše zcela zdarma. Kája začal pohybovat oběma nohama i rukama a teď začal na požádání napínat svaly a už ho zkoušíme postavovat, kdyby mu netáhla hlava do leva, tak už by seděl sám. Chce to hodně trpělivosti, kterou já opravu nemám. Nejhorší je, když musím do práce a nemůžu se mu věnovat tak, jak bych chtěl, ale mamina se do toho obula a já se nestačím divit, co s ním dokáže. Naučila ho olizovat si rty a otáčet hlavu i doprava, a hlavně ho učí koukat se lidem do očí a občas už to jde, učí ho i foukat.

Za co jsme ale nejvděčnější je fakt, že Kája dnes zase začíná mluvit, i když ne úplně zřetelně, a dokonce dělá srandičky. Na některé věci z minulosti si dobře vzpomíná.

Je to boj, který bychom nikdy nezvládli sami a děkujeme všem specialistům a dobrým lidem, které jsme potkali a pomohli nám. Prosím, podpořte našeho Karla i vy. Díky vašim darům pro něj bude snadnější najít cestu zpět do aktivního života.

Děkuji.

Táta našeho Káji s rodinou

Poděkování všem štědrým dárcům

15. 11. 2023

Dobrý den,

chtěl bych vám všem moc poděkovat za polhovací  vozíček, ušetří nám hodně sil a Kája si může kdekoliv odpočinout. 

S pozdravem a velkým poděkováním - táta Karla s rodinou.

Sbírku již podpořilo 141 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Držím moc palce.“
100 Kč — Pavel K. Brtník před rokem

„Přeju hodně sil a držím palce..“
252 Kč — Petra před rokem

373 Kč — Anonymní dárce před rokem

252 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Jana S. před rokem

„Jste silní! Držím pěsti ♥️“
200 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem