Celý život pomáhá. Teď pomůžeme Lence my

Praha, Brno / Sbírku organizuje Pavla Jenková moc.evilswodniw@avoknej

{}
0 %

Celý život pomáhá. Teď pomůžeme Lence my

Vybráno 97 480 Kč z 60 000 Kč
Zbývá -516 dnů
162 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 22. dubna 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

„Mám roztroušenou sklerózu.“ Když mi kamarádka Lenka oznamovala, že je vážně nemocná, byla to pro mě velká rána. Vždycky mě inspirovala svým zápalem pomáhat a měnit věci k lepšímu. Pojďme jí ukázat, že jsou mezi námi lidé, kteří chtějí pomoci zase jí. Přidáte se?

V poslední době se nemoc výrazně projevuje – Lenka se špatně pohybuje, zhoršila se jí jemná motorika a zrak, trpí obrovskou únavou avýpadky řeči, má problémy s orientací a pamětí. Kvůli silným bolestem užívá opiáty. Lenka má dlouhodobý vztah a má se tak o koho opřít, jenže s nemocí narůstají náklady na léčbu i každodenní potřeby.

Invalidní důchod, který Lenka od státu pobírá, je bohužel nepokryje. V nejbližší době potřebuje zajistit bezbariérové bydlení, rehabilitační pomůcky ale hlavně pravidelné fyzioterapie a léky. S pomocí sociální pracovnice teď bude žádat o příspěvek na péči, mobilitu a ZTP a bude hledat možnost zajištění pečovatelské služby.

Lence by ale pomohlo, kdyby měla peníze na nákup věcí,které akutně potřebuje a nemusela čekat na pomoc od státu, která nemusí dorazit nebo dorazí až za pár měsíců. Navíc se musí kvůli neúnosnému zvýšení nájmu hledat nové bydlení. Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat, tak si představte stěhování v nemocném těle Lenky.

Síla a naděje pro stejně nemocné

S Lenkou jsem se poznala na vzdělávacím kurzu pro mladé aktivisty. Pomáhala jako dobrovolnice v nemocnicích, bojovala za lidská práva apracovala jako psycho-sociální pracovnice v sociálním podniku nebo jako lektorka environmentálně laděných kroužků pro děti.

V současné době, když to stav dovolí, učí Lenka čchi kung stejně nemocné. Dodává pacientům a pacientkám sílu a naději, učí je i relaxační techniky. Když nemá fyzické síly, dodává naději alespoň přes mail a sociální sítě. Založila si vlastní blog, kam píše o své nemoci a životě s ní.

Díky všem, Pavla

Všechno nejlepší, Lenko!

Všechno nejlepší, Lenko!

24. 04. 2020

Lenka dneska slaví svoje narozeniny a já jsem moc ráda, že jsme ji společně mohli dát tenhle krásný dárek - 206 dárců a dárkyň se spojilo a přispělo celkem 97 480 Kč. Tedy o necelých 30 000 Kč více než jsme vůbec snili!

Děkuju Vám za sebe a děkuju Vám za Lenku. 

Jsem ráda, že jsme jí společně ukázali, že je tu spousta lidí, kteří za ní stojí! 

A pokud máte vedle sebe někoho, kdo Vaši pomoc potřebuje, tak neváhejte a využijte sbírkovou platformu Znesnáze21! Tímto děkuju všem, kteří se starají o její chod a pomáhají! Bez Vás bychom to nezvládli! 

Poslední den sbírky

21. 04. 2020

Milí podporovatelé a milé podporovatelky,

moc děkuji za všechny dary a slova podpory, které Lence posíláte. Zbývá nám poslední den sbírky, a proto Vás chci poprosit o poslední "nakopnutí" :) Přepošlete sbírku svým známým, sdílejte ji na sociálních sítích, mluvte o ní, ať se dostane k co nejvíce lidem. 

Díky! 

Pavla

Sbírka běží

17. 03. 2020

Milí přátelé,

pro nikoho z nás to teď není lehká doba, tak doufám, že jste všichni zdraví a držíte se. Já pracuji z domu a snažím se v přestávkách šít roušky. Pár jsem rozdala blízkým kamarádům a kamarádkám v Praze, zítra budu posílat várku do ordinace moji starší sestry, která je dětská lékařka, a která je nutně potřebuje, a balíček pošlu i Lence, která je ohroženou skupinou. I obyčejná chřipka je v jejím stavu nebezpečná, natož COVID-19. 

Kdybyste byli v Brně a měli roušku navíc, tak se ozvěte - můj balíček Lence přijde až tak za týden, protože pošta je také omezena. Tady je můj e-mail: jenkova@windowslive.com. 

Sbírka stále běží a za chvíli překročíme hranici 80 tisíc korun - mockrát děkujeme. Jste úžasní.  

Opatrujte se!

Pavla

Sbírku již podpořilo 206 dárců

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

100 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

1 000 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

350 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

300 Kč — Anonymní dárce před rokem

200 Kč — Anonymní dárce před rokem

50 Kč — Anonymní dárce před rokem

Další běžící sbírky

Kmenové buňky pro Luboše s ALS
73 %

Kmenové buňky pro Luboše s ALS

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma
70 %

Abychom s Kristiánem zůstali spolu doma

100 kroků zpátky do života
42 %

100 kroků zpátky do života