Automobil pro Ondráška na vozíku

Mšené Lázně - Vrbice / Sbírku organizuje Linda Martinovská

{}
0 %

Automobil pro Ondráška na vozíku

Vybráno 80 000 Kč z 400 000 Kč
Zbývá -1005 dnů
20 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. prosince 2020

Sbírce pomůžete i sdílením

Ondrášek se narodil v 35. týdnu těhotenství jako zdánlivězdravé miminko. První komplikace se objevily již v porodnici, následovalařada vyšetření a dnes se 13letý chlapec potýká s hned několika vážnýminemocemi.

I přes všechny útrapy je to šikovný kluk s touhou užívat siživot naplno a velký bojovník, o kterého se stará maminka. Oběma by velmipomohl speciálně upravený automobil, do kterého by bylo možné naložit pomocírampy polohovací vozík.

Skličující závěry lékařů

Krátce po narození lékaři zjistili, že Ondra postrádá sacíreflex. Jeho krmení bylo velmi náročné, potřebnou výživu tak dostával zapoužití hadiček a stříkaček. Po měsíci trpělivé péče začal Ondra konečně přibírata naučil se sát. V půl roce jsme začali s cvičením Vojtovy metody a v roce tobyl normální zdravý šikovný chlapeček, který zkoušel své první krůčky.

V jednom roce prodělal neepileptický záchvat (tzv.hypotonicky záchvat), při kterém si vážně poranil hlavu. Po tomtozlomovém okamžiku se jeho vývoj značně zpomalil. Vše, co doposud uměl,zůstalo zachováno, ale nové věci se neučil vůbec, nebo jen se značným zpožděníma velmi pomalu. Nastal koloběh vyšetření a hospitalizacíse skličujícímizávěry: centrální hypotonie – vážná ochablost svalů a vývojová vada mozku.

Ondrova maminka zůstala na péči sama

Ondřejův otec tuto velkou změnu neustál av Ondráškových pěti letech od nás odešel. Bylo to v době, kdy se uOndry projevil regres a následně i mentální retardace. Od toho okamžiku je synvedený jako pacient trpící větším počtem závažných chorob a zdravotníchkomplikací. Život se nám tak obrátil zcela vzhůru nohama.

Začaly přibývat diagnózy jako dětský autismus a epilepsie,nově také tuberózní skleróza, která se ještě geneticky vyšetřuje. Ondra jeplně na plenách, nesmrká, špatně mluví, nezvládne delší chůzi. Neumí se sámobléknout a je zcela závislý na pomoci druhých. Kvůli lékům, které musíbrát, trpí zvýšenou únavou a kolapsy organismu a tachykardií.

Ondřej je částečně chodící, ale onemocnění mu pohyb výrazněznesnadňují. Má i vetší fyzické bolesti kvůli onemocnění zad – svalstvo chlapcišpatně drží páteř.

I přes všechny těžkosti, chceme žít nadále s větrem vevlasech a naplno. Děkuji předem všem za pomoc při plnění Ondráškových snů.

Více o Ondráškovi v reportáži TV Barrandov 

Máma Linda Martinovská

 

Děkujeme ,že v tom nejsme sami

30. 12. 2020

Milí dárci , nadace

Rádi bychom vám s Ondrou poděkovali za Vaši pomoc.

Všech vašich příspěvků si velice vážíme, obzvlášť v této době, která není jednoduchá pro nikoho z nás.

Je krásné vidět, že dobro a ochota pomáhat v lidech zůstávají. Vaše příspěvky , ač nebyla vybrána cílová částka , budou použity na zakoupení automobilu s plošinou ,které Ondrovi nesmírně ulehčí život, díky němu bude moci Ondra pohodlně fungovat na cestách a mít svůj vozík "po ruce" . Děkujeme a přejeme všem hlavně pevné zdraví.

krásné Vánoce všem

24. 12. 2020

Ježíšek pomalu zapřahá saně, za okny vidět je paprsku svit. Zavři teď oči a nastav své dlaně, lásku a štěstí do nich si chyť. Šťastné a veselé Vánoce.

Děkujeme ,že v tom nejsme sami

25. 11. 2020

Děkujeme vám všem za pomoc se sbírkou .A nebojte i malá částka udělá ve finále velkou věc. Takže vůbec nerozhoduje kolik ,ale to, že máte srdce na tom správném místě a i přes vlastní nepřízeň , jste se rozhodli pomoci .A velmi si vážíme toho ,že jste si vybrali našeho Ondru .

Presto že teď Ondrovo vozík zůstal " stát v koutě" osamocen a museli jsme přejít na chodítko , tak slibujeme ,že to nevzdáme .Společným cílem je vybrat co nejvíce financí na nákup většího auta s plošinou ,aby mohl zase svůj vozíček používat . Proto je důležitá každá částka a každá pomoc a ač vám muže přijít "malá" - pro nás je to velký dar .

Díky moc mamka a Ondra.


Sbírku již podpořilo 117 dárců

777 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Přeji krásné Vánoce a spoustu elánu do nového roku :)“
500 Kč — Zdeňka před 3 lety

1 221 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

2 112 Kč — Iveta před 3 lety

121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„krásné Vánoce 🎄🎁“
121 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

500 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Linduš, tak tady je od kamarádů další příspěvek 🙃 Verča “
4 100 Kč — Anonymní dárce před 3 lety

„Veselé Vánoce“
500 Kč — Šárka před 3 lety