Auto pro našeho tátu s roztroušenou sklerózou

Ústí nad Orlicí / Sbírku organizuje Roman Tobiška

{}

Auto pro našeho tátu s roztroušenou sklerózou

0 %

Vybráno 11 508 Kč z 150 000 Kč
Zbývá -530 dnů
Sbírka byla ukončena 31. ledna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Ahoj jsme Milan (16 let) a Matěj (12 let) a pro našeho taťku Romana (50 let) jsme se rozhodli založit tuto sbírku. Tátovi před 20 lety diagnostikovali roztroušenou sklerózu, a tak se celý život pere s následky toho onemocnění a postupným zhoršováním stavu.

Dva bráškové chtějí pomoci zakoupit tatínkovi s RS automobil

Rádi bychom pomohli našemu nemocnému tátovi zakoupit automobil. Staré auto definitivně dosloužilo a již před dvěma lety skončilo na vrakovišti. Roztroušená skleróza postupuje od omezení hybnosti dolních a posléze i horních končetin a významně omezuje pohyb jako takový. Proto je táta z důvodu této nemoci plně invalidní, nemá možnost si vlastní pomocí na auto vydělat a většinu svého velmi omezeného příjmu investuje do nás a do bydlení.

Já (Milan) studuji sportovní gymnázium a mým sportovním patronem je hokejista Tomáš Nosek (Boston Bruins, NHL), i mladší brácha Matěj je sportovně založený. Rádi bychom, aby s námi táta zase mohl vyrazit např. na sportovní akce, na které by nás rovnou mohl i vozit. S automobilem táta nabude zpátky pocitu, že zase může dělat něco i pro nás. I když my víme, že toho pro nás udělal již mnoho. I tak trpí pocitem, že nám nemůže pomoci tak, jak zdraví tátové svým potomkům běžně pomáhají.

Často se mi špatně chodí i na krátké vzdálenosti. Když nemohu být užitečný, žiji s vnitřním pocitem, že beru klukům jejich dětství…

Táta po různých epizodách nemoci je nyní ve stavu, kdy je vlastními silami s obtížemi schopen ujít okolo 200 metrů v kuse maximálně, pak ho nohy „přestávají poslouchat“. Vše záleží na tom, jaký je den. Nikdy neví, do čeho se probudí.

Tímto způsobem bychom mu jako bráchové a jeho synové rádi vrátili jeho starostlivost, lásku a podporu, které se nám od něj bohatě dostává. K zakoupení nového automobilu nám však ještě bohužel chybí částka více než 150 000 kč.

Jestli na to máš, buď náš mecenáš!

Výše částky o kvalitě pomoci nerozhoduje, budeme vděčni za každou pomoc. Důležité je dosažení daného cíle, kterým je pomoc tátovi. Čím více lidí pomůže, tím to půjde snadněji. Oceníme i vaši propagaci příspěvku a jeho sdílení. Moc všem děkujeme.

Děkujeme všem za finanční i morální podporu

06. 01. 2023

Děkujeme všem za finanční i morální podporu, teprve tato kombinace dává opravdovou sílu věřit, že se naše snaha vydaří...


My se nevzdáme a pokračujeme!

22. 11. 2022

Díky dobré vůli znesnaze21.cz sbírka nadále pokračuje. Stále věříme, že to spolu s vámi dáme! My se nevzdáme a pokračujeme!

Milan a Matěj

Konec sbírky už je za pár dní tady a nám se nedaří!

14. 11. 2022

Konec sbírky už je za pár dní tady a nám se náš záměr nedaří naplnit. Naděje však umírá jako poslední...

Sbírku již podpořilo 20 dárců

198 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Bude to dobré!“
1 000 Kč — Kamila před 2 lety

„Drzim Vam vsem palce, tuto nemoc moc dobre znam....“
500 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Kluci je super, co pro taťku děláte. Sdílím ještě na FB, ať mají lidé šanci o vás vědět a přispět. Držím palce!“
300 Kč — Markéta P. před 2 lety

100 Kč — Klára V. před 2 lety

„Přeji vám i tatínkovi vše dobré“
1 000 Kč — Tomáš Rykr před 2 lety

283 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

470 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

383 Kč — Anonymní dárce před 2 lety