Auto pro našeho tátu s roztroušenou sklerózou

Ústí nad Orlicí / Sbírku organizuje Roman Tobiška zc.tsop@thr

{}
0 %

Auto pro našeho tátu s roztroušenou sklerózou

Vybráno 8 127 Kč z 150 000 Kč
Zbývá 56 dnů
5 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 31. ledna 2023

Sbírce pomůžete i sdílením

Ahoj jsme Milan (16 let) a Matěj (12 let) a pro našeho taťku Romana (50 let) jsme se rozhodli založit tuto sbírku. Tátovi před 20 lety diagnostikovali roztroušenou sklerózu, a tak se celý život pere s následky toho onemocnění a postupným zhoršováním stavu.

Dva bráškové chtějí pomoci zakoupit tatínkovi s RS automobil

Rádi bychom pomohli našemu nemocnému tátovi zakoupit automobil. Staré auto definitivně dosloužilo a již před dvěma lety skončilo na vrakovišti. Roztroušená skleróza postupuje od omezení hybnosti dolních a posléze i horních končetin a významně omezuje pohyb jako takový. Proto je táta z důvodu této nemoci plně invalidní, nemá možnost si vlastní pomocí na auto vydělat a většinu svého velmi omezeného příjmu investuje do nás a do bydlení.

Já (Milan) studuji sportovní gymnázium a mým sportovním patronem je hokejista Tomáš Nosek (Boston Bruins, NHL), i mladší brácha Matěj je sportovně založený. Rádi bychom, aby s námi táta zase mohl vyrazit např. na sportovní akce, na které by nás rovnou mohl i vozit. S automobilem táta nabude zpátky pocitu, že zase může dělat něco i pro nás. I když my víme, že toho pro nás udělal již mnoho. I tak trpí pocitem, že nám nemůže pomoci tak, jak zdraví tátové svým potomkům běžně pomáhají.

Často se mi špatně chodí i na krátké vzdálenosti. Když nemohu být užitečný, žiji s vnitřním pocitem, že beru klukům jejich dětství…

Táta po různých epizodách nemoci je nyní ve stavu, kdy je vlastními silami s obtížemi schopen ujít okolo 200 metrů v kuse maximálně, pak ho nohy „přestávají poslouchat“. Vše záleží na tom, jaký je den. Nikdy neví, do čeho se probudí.

Tímto způsobem bychom mu jako bráchové a jeho synové rádi vrátili jeho starostlivost, lásku a podporu, které se nám od něj bohatě dostává. K zakoupení nového automobilu nám však ještě bohužel chybí částka více než 150 000 kč.

Jestli na to máš, buď náš mecenáš!

Výše částky o kvalitě pomoci nerozhoduje, budeme vděčni za každou pomoc. Důležité je dosažení daného cíle, kterým je pomoc tátovi. Čím více lidí pomůže, tím to půjde snadněji. Oceníme i vaši propagaci příspěvku a jeho sdílení. Moc všem děkujeme.

My se nevzdáme a pokračujeme!

22. 11. 2022

Díky dobré vůli znesnaze21.cz sbírka nadále pokračuje. Stále věříme, že to spolu s vámi dáme! My se nevzdáme a pokračujeme!

Milan a Matěj

Konec sbírky už je za pár dní tady a nám se nedaří!

14. 11. 2022

Konec sbírky už je za pár dní tady a nám se náš záměr nedaří naplnit. Naděje však umírá jako poslední...

Pět procent je slušný základ, zbývá ale velký náklad.

08. 11. 2022

Pět procent slušný základ, avšak zbývá velký náklad. Chybí vlastně většina, v nedohlednu pro tátu je mašina... Pomozte nám prosím, zbývá už jen něco málo přes deset dní. My stále věříme, že se to podaří díky vám všem.

Děkujeme

Sbírku již podpořilo 13 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

470 Kč — Anonymní dárce před měsícem

383 Kč — Anonymní dárce před měsícem

374 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

2 112 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

777 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

„Ať to vyjde a brzy se vybere potřebná částka.“
777 Kč — Petra Quittová před 3 měsíci

1 222 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci

383 Kč — Anonymní dárce před 3 měsíci