Aby se Borísek mohl rozběhnout do světa

Markvartovice / Sbírku organizuje Zuzana Martínková zc.manzes@avormorkz

{}
0 %

Aby se Borísek mohl rozběhnout do světa

Vybráno 68 053 Kč z 161 000 Kč
Zbývá 37 dnů
42 % z původního cíle
Sbírka byla ukončena 10. září 2021

Sbírce pomůžete i sdílením

Náš devítiletý chlapeček Borísek se od narození potýká s diagnózou dětská mozková obrna, částečným ochrnutím jedné poloviny těla s přidruženou epilepsií a těžkou mentální retardací. Je na plenách a neumí mluvit. Narodil se o 2 týdny dříve, než měl, prodělal krvácení do mozku a v porodnici mu špatně zavedli kapačku do ručičky. Lékaři nám sdělili, že budoucnost má hodně nejistou, že bude zapotřebí 24hodinová péče, že sám nic nedokáže, že bude ležáček.

Obrovskou radost a největším úspěchem je to, že Borísek začíná více chodit. A právě chůze je pro další mentální rozvoj to nejlepší, co může být. Přišlo to pozdě, ale naštěstí to přišlo. Dle slov lékařů se neměl ani posadit, ale pravidelnou rehabilitací jsme dosáhli vertikalizace. Bohužel se mu však bortí klenby, vytáčí nožky, a tak jsou teď v ohrožení i kolena a kyčle.

Do budoucna našemu synovi hrozí operace. Abychom tomu předešli, potřebujeme pro něj speciální ortézy, které jsou však v hodnotě 166 000 Kč a nepřispívá na ně pojišťovna, protože se vyrábí v zahraničí.

Zkoušeli jsme různé ortézy, ale ze všech měl bolestivé otlaky, které mu bránily v chůzi, také mu nedržely nožky v opoře, jak by měly. Na tyto máme dobré recenze, a tak mu touto kompenzační pomůckou chceme pomoci dále ve vývoji.

Když Borísek po mozkové příhodě neuměl pít, krmili jsme ho stříkačkou. Řekli jsme si, že to nevzdáme, že to zvládneme. Přibývaly problémy, především s epilepsií. Bylo to hodně vyčerpávající, protože Borísek trpí epilepsií spánkovou, tudíž jsme místo spánku na něj neustále koukali a hlídali jej. Také přibylo nechutenství z důvodu vysokých dávek léků na epilepsii, která se nedařila dlouho podchytit. Hrozil mu PEG, hadička s výživou, ten jsme zamítli. Naštěstí to bylo dobré rozhodnutí, dnes nám už některá jídla zvládne sníst nemixovaná.

Věříme, že když to nevzdáme ani tentokrát, Borísek se s vaší pomocí rozběhne do světa.

Z celého srdce děkujeme za jakoukoliv pomoc.

Martínkovi

Sbírku již podpořilo 53 dárců

121 Kč — Anonymní dárce před 5 hodinami

200 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

200 Kč — Anonymní dárce před 2 dny

373 Kč — Ondra a Sarka před 3 dny

400 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

121 Kč — Anonymní dárce před 3 dny

1 000 Kč — Vladimír před týdnem

20 000 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

121 Kč — Anonymní dárce před 2 týdny

121 Kč — Šolcíkovi před 2 týdny

Další běžící sbírky

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem
957 %

Celé Česko na pomoc obcím zasaženým ničivým tornádem

Aby Adrianka mohla chodit a mluvit jako ostatní děti
5 %

Aby Adrianka mohla chodit a mluvit jako ostatní děti

Osobní asistence pro Kristýnu
42 %

Osobní asistence pro Kristýnu