Auto pro bojovnici Verunku

Bzenec / Organizer: Klára Frýbortová zc.manzes@avotrobyrfkerecaK

{}
0 %

Auto pro bojovnici Verunku

Amount raised 2 492 Kč of 80 142 Kč goal
Left 11 days
3 % z původního cíle
The campaign has ended 28. January 2022

Help by sharing

Verunka je neslyšící holčička, která vyrůstá v 4členné rodině. Ztrátu sluchu způsobila infekce, kterou lékaři odhalili až v pokročilém stádiu těhotenství. Nejprve nastávající rodiče ujišťovali, že se nic vážného neděje, jenže se mýlili…

V 37. měsíci museli vyvolat porod a rodina si vyslechla velmi těžkou zprávu – dcera má těžkou mentální retardaci, cysty na mozku, neslyší a vir ovlivnil také pohybové centrum.

Péči o Verunku rodině usnadňuje automobil. Nebo spíše usnadňoval. Aktuální stav vyžaduje neustále opravy a již několikrát je nechal v nesnázích kvůli nepojízdnému stavu. Z výtěžku si pořídí nové bezpečnější auto.

Dceru vozím 3x týdně do školky, která je vzdálená 17 km. Do toho máme řadu návštěv u lékaře,“ popisuje potřebnost maminka.

„Narozením Verunky se náš život změnil. Radost vystřídal strach, co bude následovat,“ vypráví rodiče. Vir je velmi málo známý a zákeřný. Verunka v pěti letech udělala svůj první krůček, ale i přesto není schopná samostatné chůze. Velmi náročná je také komunikace, holčička nemluví. „Je to ale naše velká bojovnice a neztrácí chuť bojovat,“ dodávají

Děkujeme

Děkujeme

14. 12. 2021

S Verunkou moc děkujeme ♥

6 donations

373 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

“Hodně štěstí 🍀”
500 Kč — Jitka K. 1 month ago

500 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Verunko, přeji ti do života hodně štěstí a sil. Jsi velká bojovnice a máš kolem sebe milující rodinu a přátele, kteří ti vždy se vším pomohou. Ať se ti daří.”
373 Kč — Soňa Bělehrádková 1 month ago

“Verunko a celá rodinko, bojujte dál, jste velice stateční a máte můj velký obdiv. Přeji Vám především zdraví, spoustu sil a optimismus, že vše se dá zvládnout. ”
373 Kč — Iva Kučerová 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

Discover more

Let's help an ill family of war veteran
34 %

Let's help an ill family of war veteran

Invalidní vozík pro maminku Olgu
77 %

Invalidní vozík pro maminku Olgu

Usnadněme sourozencům život s cystickou fibrózou
98 %

Usnadněme sourozencům život s cystickou fibrózou