Znovu bezpečně k lékaři i do školky

Litoměřice, Hrobce - Rohatce / Organizer: Klára Vacek Riedel zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Znovu bezpečně k lékaři i do školky

Amount raised 0 Kč of 31 000 Kč goal
Left -631 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 23. July 2022

Help by sharing

Pečuji o 3letou dcerku Dorotheu opožděným vývojem a sama jsem v invalidním důchodu.

Dcerky vrozené vady

Dcerka trpí poruchou řeči, koordinace, hrubé motoriky a dále se potýká s neuro-vývojovými vadami, ADHD a nerovnoměrným vývojem. Navštěvuje ergoterapie a rehabilitace a samozřejmě lékaře – specialisty. Pokud zrovna nemusí Dorothea chodit k lékařům, vozím jí do školky, kde má svou asistentku. Školku navštěvuje na 3,5-4 hodiny.

Nemožnost přepravy MHD

Já jako maminka v invalidním důchodu mám nemocnou páteř – výhřezy, skolióza, ztuhlost a bolesti kloubů, nedoslýchavost a jiné. Je pro mě velmi náročné, hlavně po fyzické stránce dceru kamkoli přepravovat, což je bohužel aktivita, která nás čeká každý den, ať už jede dcerka do školky, nebo k lékařům. Cestování MHD je pro nás zapovězené, neboť dcery chování ho neumožňuje. Má problém už jen nastoupit, pokud se tak stane, tak se chová nezvladatelně celou cestu, křičí, válí se po zemi a chce se svlékat. Nejraději by všude byla nahá. Nejhorší na těchto afektech ale je, že by takto mohla ublížit sobě, nebo někomu dalšímu z cestujících.

Navíc s sebou musím vozit i nočník a spoustu dalších věcí, na které je zvyklá, a které potřebuje kvůli jejímu boji s ADHD. Například na jiný nočník si nedojde a často i velmi bojujeme s časem, protože si kolikrát odmítá na svůj nočník dojít v cizím prostředí, takže vše zadržuje až do příjezdu domů. Cesta autem je pro nás mnohonásobně rychlejší a můžeme tak přepravovat všechny potřebné pomůcky.

Bohužel, se nám však náš starý automobil porouchal a nemáme na opravu.

Nedávno jsme se totiž finančně vyčerpali na úpravě hlavní části domu na bezbariérovou, kvůli babičce a dceři, u Dorotky v té době nebylo jisté, jak svobodně se bude v budoucnu moci pohybovat. Do 18 měsíců neuměla chodit a dále tu mám u sebe často babičku, která má invalidní důchod na roztroušenou sklerózu a další zdravotní komplikace. Z těchto důvodů, jsme se v minulosti rozhodli něco udělat s domem, a tak díky těmto finančním závazkům už nyní nejsme schopni zafinancovat opravu auta, které ale tak zoufale potřebujeme.

Prosím, pomozte nám opravit náš starý vůz, abych zase mohla dceru bez větších komplikací přepravovat.

Děkujeme.