Tandemové kolo

Olomouc / Organizer: Hana Cigánková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Tandemové kolo

Amount raised 2 812 Kč of 206 000 Kč goal
Left 66 days
1 % z původního cíle
The campaign has ended 06. February 2023

Help by sharing

Nadpis: Tandemové kolo pro Honzíka s hendikepem a jeho maminku

Náš syn Honzík po narození nedýchal a musel být kříšen. Po pár minutách se naštěstí zvládnul poprvé sám nedechnout a vše vypadalo celkem normálně, bohužel ale později začal vykazovat netypické reakce. Přehnaně reagoval na běžné zvuky a chodit začal až ve 2 letech. Vyhledala jsem ranou péči, kde diagnostikovali Honzíkovi poruchy autistického spektra. Později z dalších vyšetření u psychologa, psychiatra a logopeda přibylo ještě ADHD a vývojová dysfázie.

Honzík má problémy také se zažíváním, nosí pleny, nemluví a nemá žádný náhradní komunikační systém, špatně jí a spí.

Honzíkovi bude v lednu 7 let a má lékařem doporučený odklad školní docházky. Doma s námi žije ještě jeho 14letý bráška.

PODNADPIS: Péče o hendikepované dítě

Manžel pracuje na stavbě a já jsem po 12 letech dala výpověď v knihovně, protože Honzík vyžaduje péči 24 hodin denně. Syn má nezralou centrální nervovou soustavu, a proto toho dokáže jen velmi málo zpracovat a je brzy přetížený. Chodí do speciální školky, kde pobývá 2 hodiny denně.

Rád jezdí na kole. Vozím ho na sedátku před sebou. Je už ale dost velký, a tak s ním příští rok nebudu moct na kole jezdit.

CITACE: Potřebujeme tak s Honzíkem tandemové kolo, které nám bude sloužit jako dopravní prostředek, protože nemáme auto a zároveň na něm bude Honzík rozvíjet i svou motoriku.

Honzík se mnou na kole jezdí moc rád. Vozím ho na starém kovovém sedátku vepředu – má větší nosnost než ta plastová dozadu. Je ale už dost velký a taková jízda je tak čím dál tím víc nebezpečná a příští rok už ho určitě vozit nebudu moct. Navíc nemáme auto, a tak kolo využíváme nejen na výlety, ale i pro dopravu. Prosím, pomozte mi Honzíkovi dopřát jízdu na kole i v dalších letech a darovat nám příspěvek na tandemové kolo.

Děkujeme.

3 donations

“Držíme palce ať se podaří kolo zafinancovat ”
500 Kč — Turkovi 3 weeks ago

2 112 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

200 Kč — Pelíšek 3 weeks ago