Společně vybudujeme domov pro děti i dospělé s těžkým postižením!

Praha / Organizer: Modrý klíč o.p.s zc.cilk-yrdom@cilkyrdom

0 %

Společně vybudujeme domov pro děti i dospělé s těžkým postižením!

Amount raised 63 606 Kč of 650 000 Kč goal
Left 40 days
10 % z původního cíle
The campaign has ended 14. March 2023

Help by sharing

Modrý klíč již 30 let pomáhá dětem i dospělým lidem s postižením z Prahy a okolí. Založili ho samotní rodiče, kteří na počátku devadesátých let nenašli jinou kvalitní podporu pro své děti s těžkým mentálním a dalším kombinovaným postižením. Modrý klíč roste se svými klienty a přizpůsobuje se jejich potřebám.

Momentálně je největším strašákem pro stárnoucí rodiče obava: Co bude s jejich dětmi, až oni tu nebudou?

Modrý klíč se snaží na tuto problematiku reagovat, a proto chce rozšířil své služby o domov, kde mohou klienti důstojně prožít své stáří. Tři své klienty již Modrý klíč ubytoval ve chvílích, kdy náhle osiřeli. Dnes už je v domově pět takovýchto klientů a poptávka po službě je obrovská.

Proto postavíme na naší zahradě domeček pro dalších 6 osob se speciálními potřebami! Zatím máme zpracovaný investiční záměr a pracujeme i na prováděcím projektu montované stavby pro rychlou realizaci. Předběžně vyčíslená částka na speciální potřebné vybavení činí 650 000 Kč. Takovou částku ale nejsme schopni dát dohromady, a tak vás moc prosíme o pomoc se stavbou domečku! Když se nám to podaří, postavený bude v roce 2024.

Co budeme do domečku potřebovat?

- polohovací lůžka (pro uživatele, jejichž stav to vyžaduje)

- dekubitní matrace s voděnepropustným povrchem

- asistenční zvedací a transportní systém v ložnicích pro uživatele s těžkým pohybovým postižením

- výškově nastavitelné stoly a úložný nábytek

Klienti se speciálními potřebami

Šárka je v Modrém klíči od útlého dětství. Má těžké mentální postižení s kombinovanými vadami (tělesné postižení – kvadrupareza, epilepsie, zrakové postižení), je na vozíčku a odkázána na pomoc druhých. Mamince Šárky dal kdysi Modrý klíč naději, že bude mít dcera plnohodnotný život a kvalitní vzdělávání i péči. Absolvovala u nás speciální mateřskou a základní školu, momentálně navštěvuje denní stacionář. Dnes už je z Šárky velká dospělá žena a její rodiče, dnes již v mladším seniorském věku, by jí rádi zajistili domov, kde by mohla žít v budoucnu i bez jejich každodenní pomoci. Právě sbírka pro ni zajistí pokojík i s patřičným vybavením.

Proč je Modrý klíč výjimečný?

Rodinná atmosféra Modrého klíče vychází z maximální angažovanosti rodičů. Mnozí rodiče u nás také pracují, samotná paní ředitelka postavila celé zařízení kolem svého syna Tomáše, který má těžké mentální a tělesné postižení. Provázíme naše klienty i jejich rodiny od školní docházky (speciální MŠ a ZŠ) k profesnímu vzdělávání a následné praxi (keramická dílna, dřevodílna, kuchyně či zahrada...). Poskytujeme také pobytové služby, týdenní stacionář a domov, kde naši uživatelé bydlí. Samozřejmostí je široká nabídka terapií.

Máme špičkovou rehabilitaci, bazén, galerii, jezdíme na výlety, pobyty, pořádáme každoročně hudební festival a společné dovolené pro rodiny klientů, nebojíme se vyzkoušet cokoliv, co pomáhá, třeba sbírku na znesnáze21! Připojíte se symbolicky k nám do naší rodiny? Každý je vítaný!

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek či sdílení.

Modrý klíč

PF 2023 a velké poděkování

22. 12. 2022

Přejeme Všem krásné svátky a mnoho štěstí v novém roce! Jsme nadšení a vděční za všechny příspěvky. Množství malých i velkých dárců nás dojímá. Těšíme se, že to spolu dotáhneme do zdárného konce! Mějte krásné Vánoce :)

Patrons 2

Modrý klíč

Sbírku organizuje Modrý klíč o. p. s.

johns-shop.cz
Partnerem sbírky je e–shop johns-shop.cz a jeho zákazníci.

67 donations

500 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“Diky! 🌈”
252 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“FANDÍME VÁM!”
2 000 Kč — Kateřina Malá 2 weeks ago

“Fandím vám”
1 000 Kč — Irena Hrabovská 3 weeks ago

“Držím palce”
5 000 Kč — Marta Švajdová 3 weeks ago

252 Kč — Anonymous donor 1 month ago

5 000 Kč — V. Plechatá 1 month ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 month ago

500 Kč — Anonymous donor 1 month ago

252 Kč — Anonymous donor 1 month ago