Miunce na kočárek

Zruč nad Sázavou / Organizer: Kristýna Krištofová moc.liamg@602aaksunyt

{}
0 %

Miunce na kočárek

Amount raised 57 877 Kč of 70 000 Kč goal
Left 23 days
83 % z původního cíle
The campaign has ended 24. October 2023

Help by sharing

Mia je roční vymodlená holčička na kterou rodiče čekali 5 dlouhých let. Maminka otěhotněla doslova už zázrakem po 12 pokusech umělého oplodnění. 


Ve 33 týdnu byla Mie odhalena vzácná vývojová vada mozku – VGAM (malformace Galenovy žíly), která má vliv na celkový krevní oběh v těle a dochází u ní k srdečnímu selhávání. 


Maminka byla do porodu hospitalizována v FN Motol, kde Mia přišla na svět akutním CS.


Ve svých 2 dnech musela podstoupit náročnou a nebezpečnou operaci (embolizaci – ucpání cév), která byla nutná pro záchranu jejího života. Dny po operaci byli kritické. Došlo k srdečnímu selhání, mrtvici, krvácení do mozku, plicní hypertenzi a jaterní hypoxii. I když byl její stav opravdu vážný, tak bojovala jako lvice a díky její síle se zdravotní stav stabilizoval. Srdce, plíce, játra a ostatní orgány se uzdravili, ale bohužel nenávratně se poškodil její drahocenný mozek. Ztratila sací a polykací reflex a tak nemůže přijímat jídlo pusinkou. V bříšku má zavedený Peg a je krmena přes nutriční pumpu. Má těžkou epilepsii na kterou užívá trojkombinaci léků a kvůli které se k ní musí přistupovat citlivě a opatrně ve všech směrech. Časem Miu bude čekat nejspíš ještě jedna embolizace, jelikož ji byl odhalen středně velký defekt septa síní na srdíčku. Momentálně si srdíčko vede dobře a tak je pečlivě sledovaná v kardiologické ambulanci. 


Trpí epilepsií, kvadruspastickou dětskou mozkovou obrnou, mikrocefálií,…


Miuška potřebuje hodně léků, rehabilitací, stimulací a kompenzačních pomůcek, aby její vývoj byl co nejlepší a aby měla co nejkrásnější život bez bolesti a potíží. Vzhledem k tomu, že je velmi hypotonická (neudrží hlavičku, neumí sedět) potřebuje kvalitní kočárek, který jí zajistí pohodlí a komfortní sed, aby nedocházelo ke skolióze páteře a podobně . Posloužit by mohl kočárek xRover, který je, ale finančně velmi nákladný.

Celá rodina se snaží zajistit Mie co nejkvalitnější život. Budeme rádi když pomůžete i vy :)193 donations

373 Kč — Anonymous donor about 9 hours ago

“❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️”
500 Kč — TMT elektro about 9 hours ago

500 Kč — Anonymous donor about 10 hours ago

252 Kč — Anonymous donor about 12 hours ago

373 Kč — Anonymous donor 1 day ago

120 Kč — Anonymous donor 2 days ago

253 Kč — Anonymous donor 3 days ago

374 Kč — Anonymous donor 4 days ago

150 Kč — Anonymous donor 4 days ago

250 Kč — Anonymous donor 4 days ago