Maminka Elišky si prošla peklem. Pomozme jí s uhrazením školkovného

Praha / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Maminka Elišky si prošla peklem. Pomozme jí s uhrazením školkovného

Amount raised 15 915 Kč of 110 000 Kč goal
Left 65 days
14 % z původního cíle
The campaign has ended 18. June 2024

Help by sharing

Jmenuji se Lucka a jsem maminkou dnes 3leté holčičky Elišky, která je velmi šikovné a aktivní dítě.

Jsem samoživitelka, protože ze strany partnera probíhalo domácímu násilí.

Bývalý partner byl za své činy odsouzen na rok s podmínkou na 18 měsíců za týrání osoby blízké a nebezpečné vyhrožování.

Rok po mém útěku od něj byl velmi těžký. Vyrovnávala jsem se s posttraumatickou stresovou poruchou a musela jsem se postavit na nohy jak po psychické stránce, tak po materiální. Po dlouhé době jsem se ale cítila opět jako člověk a věděla jsem, že pro dcerušku to musím zvládnou.

Docházela jsem k psychologovi a po večerech hned, jak malá usnula, jsem pracovala.

Oproti jiným ženám jsem měla to ohromné štěstí, že jsem měla práci, která mi dodnes umožňuje pracovat z domova. A díky tomu jsem si mohla najít pronájem a utéct pryč z toxického prostředí.

Moje úspory padly na právníka a vybavení domácnost; až na pár věcí, vše zůstalo v mém bývalém domově při útěku od partnera.

Pracuji jako účetní/daňař v jedné cestovní kanceláři. Jak jsem zmínila, stále mi umožňují pracovat z domova, což je pro mě jako pro samoživitelku nesmírně náročné, ale vím, že pracovat musím, abych nás uživila. Někdy jsem zcela vyčerpaná, ale jsem zároveň nesmírně vděčná, že se přes den mohu plně věnovat dceři a zároveň můžeme bydlet.

Tím, že se dcerka nyní dostala do školkového věku, hledám nyní školku. Mým psychologem mi byla doporučena MŠ Paleček, že na dětech je vidět velmi významný rozdíl, jak se jim tam věnují a přistupují k nim. Protože vím, jak Eliška je nadaná a Montessori hraní/učení miluje, přičemž Montessori aktivity děláme spolu téměř denně a stále ji to neomrzelo, moc bych si přála, aby měla možnost tuto školku navštěvovat.

Výtěžek sbírky tak půjde na školkovné a stravné.

Ve svých 3 letech Eliška nadstandardně dobře mluví, a dokonce jsme dostaly i pochvalu od lékařky, jak je Eliška nadaná a jak je vidět, jak se jí věnuji. Touto cestou bych Vás tak moc chtěla požádat o pomoc, abych dcerku mohla do Palečka přihlásit a už v útlém věku rozvíjet její schopnosti. Mně to zase poskytne čas na práci přes den a pomůže mi to vrátit se do zdravějšího režimu po všem s čím jsme si s dcerkou prošly.

Děkuji za jakoukoliv pomoc.

14 donations

777 Kč — Anonymous donor 2 days ago

1 221 Kč — Anonymous donor 3 days ago

“Držím palce!”
1 221 Kč — Anonymous donor 3 days ago

5 000 Kč — Anonymous donor 3 days ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 days ago

373 Kč — Anonymous donor 4 days ago

252 Kč — Anonymous donor 4 days ago

1 000 Kč — Anonymous donor 4 days ago

777 Kč — Anonymous donor 4 days ago

“🙏🧡❤️🙏”
1 221 Kč — Anonymous donor 4 days ago