Auto pro Lukášovy cesty do školy a naterapii

Černovice ( u Chomutova) / Organizer: Tereza Kantová zc.manzes@822avotnak

{}
0 %

Auto pro Lukášovy cesty do školy a naterapii

Amount raised 79 641 Kč of 200 000 Kč goal
Left -114 days
40 % z původního cíle
The campaign has ended 15. April 2022

Help by sharing

Jsem Tereza, maminka 14letého Lukáška, který hned po porodu musel bojovat o svůj život. Byl několikrát oživován, ale po 10 dnech umělého spánku se zázračně vzchopil a mě to nabylo neskutečnou energií a nadějí v normální život. Po 2 měsících jsme byli propuštěni do domácí péče.

Syn se potýká s diagnózou dětský autismus, těžké mentální postižení a hyperkinetický syndrom.

Lukášek chodí do 7 třídy speciální školy, která je od nás vzdálená 30 km, a kam denně dojíždíme. Dále jezdíme do Prahy (100 km), na terapie do Centra Terapie Autismu a k lékařům. Luky také moc miluje hory, jezdíme tam občas na výlety.

 

Naše auto už po letech dosluhuje. Potřebujeme pořídit jiné, abychom mohli dál jezdit do školy a na terapie.

Lukášek má ještě další dva sourozence, Davídka (7 let) a Aničku (4 roky). O děti se starám sama. Koupit auto, aby nám dlouho vydrželo, je absolutně nad moje možnosti. Splácím hypotéku na bydlení a další půjčku bych už neměla z čeho splácet.

Ráda bych pořídila auto, kterému můžeme důvěřovat a do kterého se všichni vejdeme. Cena se bohužel pohybuje okolo 600 000 Kč. V březnu podáme novou žádost o příspěvek na auto, doufáme, že nám úřad práce přispěje. Kamkoliv jedu, musím brát sebou všechny děti - ty mladší mi bohužel nemá kdo hlídat.

 

Lukášova cesta

Syn v důsledku postižení ze začátku vůbec nerozuměl řeči, ani dění kolem sebe. A tak jsem se musela začít hodně vzdělávat a aktivně vyhledávat pomoc. Nejprve jsme používali obrázky, abychom se spolu domluvili, a také jsme začali s terapií. Zúčastnili jsme se pobytu pro rodiče s dětmi s autismem, kde nás oba učili mimo jiné, jak rozvíjet hru a sociální dovednosti, a hlavně jak chodit na vycházky. Luky se bál úplně všude, bál se budov, bál se jít polní cestou, bál se všude a všech. To jsme velmi dlouho nacvičovali a vyplatilo se vydržet.

Také jsme v té době začali jezdit na různé terapie, které nám velmi pomáhají. Péče o Lukáška je náročná nejen kvůli komunikaci a porozumění různých běžných situací, ale i protože Luky je velmi pozadu i v sebeobsluze. Stále potřebuje pomoci při oblékání a veškeré hygieně. Stále se učíme být bez plen na noc, stále se učíme říct si o pomoc na toaletě, anebo když cokoliv nejde. Stále se spolu učíme a učit se budeme dál. Ale pořád jdeme dopředu. A to je pro mě obrovskou motivací.

Předem děkuji všem za jakýkoliv dar. Moc nám tím pomůžete pokračovat v naší cestě za tím, aby Lukáš byl jednou co nejvíce samostatný. Děkujeme, že nás na té cestě kus svezete.

 

 

Jsem pyšná na své syny :)

31. 01. 2022

Dnes je úžasný den :)

Díky vám všem jsme dosáhli skvělých 20% z cílové částky. A také jsem moc pyšná na oba mé syny. Jak Lukáška, tak Davídka. Oba mají nádherná vysvědčení. A já jsem na oba strašně moc pyšná. S Lukáškem se doučujeme stále, s Davídkem jsme do teď doslova dřeli psaní, které mu vůbec nešlo, a on se najednou konečně rozepsal. Jsem šťastná, že nemusím řešit další poradnu a tak, a že se tohle srovnalo a vysvědčení jsou obě za samé 1 :) Lukášek se taky krásně zapojuje do výuky stále dělá pokroky. A to je neuvěřitelný pohon pro mě :) Ještě aby si Anička konečně zvykla ve školce a moc se mi uleví. Jsem šťastná, že mám tak úžasné děti.

Děkuji, že se s vámi můžu o tuhle moji radost podělit, a že nás tolik podporujete. Je to pro nás nesmírně důležité a moc si toho vážím . Všem přeji krásný večer :)

Děkujeme a zdravíme .

21. 01. 2022

Všechny moc s Lukáškem zdravíme.

Dnes, bohužel z postele, od září už po páté marodíme...Je to nekonečné. Luky to svoje tělo vnímá jinak a neumí říct, co se děje. Že ho třeba bolí v krku nebo hlava, a tak to vždy musím nějak odhadnout. Testování je u něj katastrofa, bojí se. Ale nakonec to vždy nějak zvládneme. Dnes má pozitivní na Covid mladší sestřičku. A já doufám, že bude všechno zase v pořádku....

Už se moc těšíme na jaro, bude hned veseleji.

Všem moc děkujeme za dary a krásné vzkazy. Vždycky nás strašně moc povzbudí a potěší :) :) :)

Krásný den vám všem a hlavně zdraví :)

Děkuji za důvěru.

17. 12. 2021

Moc děkuji vám všem dárcům za dary, a hlavně také za důvěru a pomoc rozjet tuto sbírku. Vaší důvěry si moc vážím.

Posíláme s Lukáškem pozdrav ze školy :)

Přeji všem krásný den .

134 donations

500 Kč — Petra 4 months ago

99 Kč — Anonymous donor 4 months ago

777 Kč — Anonymous donor 4 months ago

252 Kč — Anonymous donor 4 months ago

“Přeji Vám hodně síly a radosti z Lukáškových pokroků!”
300 Kč — Markéta 4 months ago

252 Kč — Anonymous donor 4 months ago

300 Kč — Anonymous donor 4 months ago

“Hodně štěstí, jste velmi statecna! ”
1 000 Kč — Anonymous donor 4 months ago

“Ať se Lukáškovi daří. Přejeme hlavně zdraví. ”
252 Kč — Eva 4 months ago

252 Kč — Anonymous donor 4 months ago